Ceturtdien Ķīpsalā startēs vērienīga izstāde “Tech Industry 2023”

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

No 30. novembra līdz 2. decembrim Ķīpsalā notiks starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2023”, kas ir lielākā nozares izstāde Baltijas reģionā.

“Tech Industry 2023” oficiālā atklāšana notiks 30. novembrī plkst. 13.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Uzreiz pēc atklāšanas plkst. 13.30 norisināsies labāko “iDEAHUB” inovatīvo projektu apbalvošana. Trīs visaugstāk novērtētās studentu komandas sadalīs 8000 eiro balvu fondu.

Šogad “Tech Industry” piedalās vairāk nekā 270 uzņēmumu no vismaz 15 valstīm. Latvijas jaunāko veikumu nozarē prezentēs pašmāju ražotāji Inovāciju ekspozīcijā un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas rīkotajā Latvijas kopstendā, kurā startē 13 Latvijas uzņēmumi. Vēl būs apskatāmi Čehijas, Somijas un Ukrainas nacionālie kopstendi.

Trīs dienas pasaules iekārtu ražotāji Ķīpsalā demonstrēs modernākās tehnoloģijas, aktuālākās iekārtas, aprīkojumu un instrumentus darbībā. “KUKA” Rīgā ieradīsies ar jauno energoefektīvo robotu sēriju “KR FORTEC Ultra”, bet “INSTRO” sadarbībā ar “CHIRON” demonstrēs augstas veiktspējas kompakto apstrādes centru “Micro5”. Savukārt Latvijas uzņēmums “Zippy Vision” iepazīstinās ar vizuālās pārbaudes un automatizācijas tehnoloģijām kokapstrādes nozarē.

Eiropas pirmizrādi “Tech Industry 2023” piedzīvos augstas precizitātes liekšanas prese “TruBend 1225”. Arī “Swagelok Helsinki” prezentēs jaunumu – amonjaka gāzes paraugu ņemšanas sistēmu. ABB’ iepazīstinās ar jaunākajām tehnoloģijām, tostarp sadarbības robotiem ’’GoFa™’’, produktīvam darbam kopā ar cilvēkiem. Savukārt “ifm electronic” demonstrēs ultraskaņas sensorus bezkontakta attāluma mērīšanai un objektu noteikšanai, bet “RAW-Tech” stendā varēs apskatīt gan “Unitree Go2” robotsuni, gan bezpilota lidaparātus un bezpilota lidaparātu detekcijas iekārtas.

Interesenti ’’Schneider Electric’’ stendā varēs aplūkot ’’Hole In One’’ robotu, uzzināt par digitālā sadales skapja konceptu un apskatīt pasaulē mazāko ’’3kW UPS’’. “DOBOT” industriālo un izglītības robotu klāstu prezentēs “digiOPTIMA”, vēl industriālos robotus demonstrēs “Profibus’’. Un tas nav viss! Ar detalizētu dalībnieku piedāvājumu varat iepazīties izstādes mājaslapā: www.techindustry.lv

Izstādē norisināsies dažādi pasākumi par aktuāliem jautājumiem mašīnbūves, metālapstrādes, elektronikas un jauno tehnoloģiju jomā, kas pulcēs uzņēmējus, profesionālo organizāciju un valsts iestāžu pārstāvjus. 30. novembrī norisināsies konference “Ilgtspējība ar ERP sistēmām”, seminārs ““Konwel” industriālie vārsti un sistēmu risinājumi” un prezentācija “Industriālie siltumsūkņi, dzesēšanas un kondicionēšanas sistēmas”.

Daudzi uzņēmumi tieši “Tech Industry” izmanto kā platformu savu jaunāko ražojumu un pakalpojumu prezentēšanai. 1. decembrī uz diviem semināriem – ““Smart Factory” risinājumi” un “Inovatīva cauruļu un profilu izmantošana detaļu ražošanā” – aicina “Rolands Moisejs”. Arī “Konwel” interesentiem piedāvā divus seminārus: ““Gestra” produkti un risinājumi tvaika un kondensāta sistēmām” un ““ARI Armaturen” noslēgarmatūra, vārsti un sistēmas”. Vēl piektdien būs energofirmas JAUDA informatīvais seminārs projektētājiem un “Linde Gas” rīkotais seminārs “Efektīva aizsarggāzu izmantošana MIG / MAG metināšanā”.

Visās trīs izstādes dienās Ķīpsalā varēs vērot robotsuņa “Unitree Go2” demonstrācijas. Robots primāri ir radīts, lai izklaidētu cilvēkus – skrietu, dziedātu, dejotu un sekotu. Izstādē apskatāmais modelis ir 70 cm augsts un 31 cm plats.

Tas ir robotizēts un pilnībā kontrolējams mīļdzīvnieks, kura “ēdiens” tiek uzkrāts baterijā. Tas nav jāstaidzina, ja to, protams, nevēlies. Un vēl – tas nespītējas un pilnībā klausa saimnieku.

“Unitree Go2” robots ir pazīstams ar savu izcilo mobilitāti un spēju veikt dažādus manevrus. Pateicoties dinamiskajai kustības sistēmai un spēcīgajiem motoriem katrā kājā, robotsuns spēj skriet, lēkt un pat dejot. Savukārt sensori robotam ļauj “saskatīt” šķēršļus un izvairīties no tiem. Tam ir kustības kontroles sistēma, kas nozīmē – suns spēj saglabāt stabilitāti pat uz nevienmērīgām virsmām un pārkāpt pāri šķēršļiem. Vēl šim robotam var ieplānot maršrutu, un tas, pielāgojoties apkārtējai videi, sasniegs norādīto galamērķi. Iepriekšminētās funkcijas “Unitree Go2” padara par vērtīgu instrumentu dažādās nozarēs un situācijās, piemēram, attālinātai izpētei, darba vietu automatizācijai, glābšanas operācijās un pat militārām vajadzībām. Starp citu, spējīgākais “Unitree” modelis B1/B2 ir aprīkots ar augstu veiktspēju pat lietus un sniega laikā.

“Salīdzinot ar tradicionālajiem riteņu un kāpurķēžu robotiem, “Unitree Go2” ir inteliģentā sānu sekošanas sistēma un diskrēts balsts, kas pielāgojas dažādiem reljefiem – kāpnēm, pakāpieniem, nogāzēm, kalniem. Tas ir aprīkots ar GPS, robotu roku, LIDAR un citām iekārtām, kas sniedz iespēju veikt virkni darbu: apsekošanu, meklēšanu, glābšanu, patrulēšanu, transportēšanu, izpēti. To var izmantot arī robotikas pētniecībā, izglītībā, mājas aprūpē, naftas ķīmijas, elektroenerģijas, dzelzceļa un pat derīgo izrakteņu savākšanas pakalpojumiem. Robotsuns perfekti paveiks uzdevumu, kādu tam dosiet,” stāsta “Unitree” pārstāvja Latvijā – “RAW-Tech” – produktu speciālists Reinis Purvēns.

Detalizētu “Tech Industry 2023” programmu iespējams skatīt šeit. “Tech Industry” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu