NOSKATIES ⟩ Jauniešus 3. valsts aizsardzības dienesta iesaukumam varētu atlasīt nejaušības kārtībā (6)

CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Beigusies brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta trešajam iesaukumam, kurā dienēs 480 karavīru. Līdz 1. decembrim dienestam brīvprātīgi pieteikušies 515 jaunieši. Taču paredzams, ka visi brīvprātīgie atlasi neizies un trūkstošo skaitu vajadzēs nodrošināt ar atlasi pēc nejaušības principa. Tā tiek plānota jau nākamā gada sākumā, vēsta Latvijas Televīzijas Ziņu dienests. 

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskatīs saņemtās pieteikuma anketas, lai izvērtētu pilsoņa atbilstību Valsts aizsardzības dienesta likumā noteiktajiem kritērijiem. Ja netiks konstatēti šķēršļi dienestam, tiks veikta veselības pārbaude - katram pilsonim tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Savukārt, ja pēc pieteikuma anketu izskatīšanas nepieciešamais brīvprātīgo karavīru skaits valsts aizsardzības dienesta 11 mēnešu dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos netiks konstatēts, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024.gada 23.janvārī. Šādā gadījumā precīzs valsts aizsardzības dienestā iztrūkstošo iesaucamo skaits būs zināms pēc tam, kad noslēgsies brīvprātīgo pieteikumu anketu izvērtēšana.

Jau ziņots, ka iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā ir pakļauti Latvijas pilsoņi - vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004.gada 1.janvāra.

Šovasar pirmajā VAD iesaukumā zvērestu nodeva 251 jaunietis. Savukārt otrajā iesaukumā, kas noslēdzās šovasar, reģistrēti 139 rekrūši. Viņi armijā pieteicās brīvprātīgi. No tiem 122 dienēs 11 mēnešus NBS, bet 17 piecus gadus Zemessardzē. Jauniešiem dienests sāksies janvārī Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā.

Komentāri (6)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais