Uzņēmēja Ļubkas slepkavības lietā policijai notikumu aina esot “visai skaidra” (2)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Foto: Zane Bitere/LETA

LTV raidījumā "Rīta panorāma" otrdienas rītā Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks neatklāja, vai policija ir atradusi ieroci, ar kuru tika nogalināts uzņēmējs Andris Ļubka.

Viņš skaidroja, ka, lai arī notikumu aina esot "visai skaidra", pašlaik tiek turpināta izmeklēšana un vākti pierādījumi. Viņš sacīja, ka pašlaik tiek veiktas nepieciešamās ekspertīzes un neprognozēja, cik ilgi izmeklēšana varētu notikt.

Ruks arī neatklāja, vai ir atrasts ierocis, ar kuru tika nogalināts uzņēmējs.

"Izmeklētājs nav mani pilnvarojis atklāt, kas ir atrasts, kas nav," piebilda Ruks.

Jau ziņots, ka Rēzeknē 17.novembrī pie tirdzniecības centra ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots uzņēmējs Andris Ļubka. Aizdomās par slepkavības pastrādāšanu dažas stundas pēc tās tika aizturēts 1975.gadā dzimušais Igors Haits. Slepkavība esot notikusi pēc sadzīviska rakstura konflikta. 

Šāvējs pēc tam pameta notikuma vietu ar automašīnu "Volkswagen Touareg", kurai pie stūres sēdēja cits vīrietis. Pēc policijas sniegtās informācijas, aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs, kurš savukārt apgalvo, ka policijā esot pieteicies pats, līdz ko uzzinājis par meklēšanu.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs bija 1975.gadā dzimušais Haits, kurš izkāpis no automašīnas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā. Par Haita aizturēšanas apstākļiem sīkākas ziņas nav sniegtas.

Haita šoferis, 1991.gadā dzimis vīrietis lietā ir otra aizdomās turētā persona. Policija bija lūgusi apcietināt arī viņu, taču tiesa apcietinājuma piemērošanu atteikusi, līdz ar to šai personai policija noteiks ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tomēr policija grasās apstrīdēt izmeklēšanas tiesneša lēmumu un tomēr lūgt šoferi apcietināt.

Sākotnēji kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 116.panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, bet vēlāk tas pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos grupā.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais