Ukraiņi pārkāpuši otro krievu aizsardzības līniju, norāda ministrs (10)

TVNET/LETA/UKRAINSKA PRAVDA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: INA FASSBENDER/AFP/Scanpix

Ukrainas karavīri labi strādā frontē, jo ir pārvarējuši divas krievu aizsardzības līnijas un šobrīd atrodas pie trešās, intervijā amerikāņu telekanālam "Fox News" sacīja Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.

Krieviem frontē kopumā ir trīs aizsardzības līnijas, norādīja ministrs.

"Mēs esam deokupējuši 50% savas teritorijas, mēs uzvaram Krieviju savā zemē, mēs esam atguvuši teritoriju, atbrīvojuši to. Un tagad mums ir plāns 2024.gadam," sacīja Umerovs.

Ukrainai stratēģiska uzvara būs 1991.gada robežu sasniegšana, ieskaitot Krimu, Donbasu un Melno jūru, atbilstoši starptautiski atzītajiem principiem, norādīja ministrs.

Atbildot uz raidījuma vadītāja jautājumu, vai ir iespējams kāds noregulējums, ja karš vilksies gadiem, Umerovs sacīja, ka visai civilizētajai pasaulei būtu jākaunas, ja tā nespēs sevi aizstāvēt pret autoritāro režīmu.

"Tas turpināsies un iznīcinās demokrātiju. Viņi (Krievija) uzskata, ka Ukrainai un ukraiņiem nav jāeksistē," norādīja ministrs.

Amerikāņu interesēs ir, lai šāds autoritārais režīms nepastāvētu, tāpēc nedrīkst atklāt savas vājās vietas, sacīja Umerovs.

Uz pārmetumiem par korupcijas skandāliem Aizsardzības ministrijā, ministrs norādīja, ka šobrīd notiek iepirkumi, konkursi, pārbaudes, dažāda veida auditi. Turklāt ministrija ir gatava pieaicināt ārējos auditorus, lai veiktu atkārtotas pārbaudes.

Umerovs arī solīja, ka līdz brīdim, kad viņš amatā būs aizvadījis 100 dienas, "viss būs savās vietās".

Komentāri (10)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais