"Pasažieru vilciens" skaidro iemeslus vilcienu kavējumiem pēdējo nedēļu laikā

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vilciens Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.
Vilciens Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Vilcienu kavējumus pēdējās nedēļās ietekmējuši dažādi iemesli, skaidroja AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji.

Kompānijā minēja, ka biežākie iemesli vilcienu kavējumiem ir vilciena sadursme ar dzīvnieku, satiksmes negadījums, kurā iesaistīts gājējs, vilciena sastāva tehnisks bojājums un izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība vai policija.

Tāpat vilcieni kavējuši citu pasažieru vilciena vai kravas vilciena dēļ, kā arī laika apstākļu dēļ ticis samazināts vilcienu ātrums.

Vienlaikus PV pārstāvji atzīmēja, ka vilcienu kavējumus ietekmē arī dzelzceļa infrastruktūras bojājumi - apledojuši kontakttīkli, pārmiju vai luksoforu traucējumi, kā arī, ja pasažieris ir iedarbinājis ierīci vilciena apstādināšanai ārkārtējos gadījumos.

PV pārstāvji arī sacīja, ka, ņemot vērā, ka lielākā daļa vilcienu reisu ir savstarpēji saistīti, proti, brauc turp un atpakaļ vai vilciena sastāvs izpilda tālāk reisu jau citā dzelzceļa līnijā, viena reisa kavējumus visbiežāk izraisa arī kavējumu citam reisam.

Jau ziņots, ka, piemēram, pirmdien kavējas vairāki vilcienu reisi Jelgavas virzienā.

Tāpat vēstīts, ka PV apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 44,256 miljoni eiro, kas ir par 19,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet kompānijas peļņa samazinājusies par 21% - līdz 458 074 eiro.

PV izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais