Būvkompānijas “Velve” vienīgais valdes loceklis atstājis amatu (4)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
SIA "Velve" valdes loceklis Jānis Lapiņš.
SIA "Velve" valdes loceklis Jānis Lapiņš. Foto: Zane Bitere/LETA

Darbu būvniecības kompānijas SIA "Velve" valdē piektdien, 23. februārī, atstāja tās vienīgais valdes loceklis Jānis Lapiņš.

Lapiņš norādīja, ka darbu "Velve" sāka šogad 18.janvārī ar mērķi sekmīgi īstenot sāktos projektus, uzlabot uzņēmuma reputāciju, atgūt nozares līdera pozīcijas un veicināt uzņēmuma attīstību, tostarp būt par uzticamu un cienījamu sadarbības partneri kompānijas klientiem un piegādātājiem.

"Diemžēl pēdējā mēneša notikumi, tai skaitā pret uzņēmumu mērķētie uzbrukumi, nav ļāvuši un liedz man sākt šo mērķu īstenošanu," pauž Lapiņš, piebilstot, ka par lēmumu atstāt valdi viņš akcionārus informējis šogad 12.februārī.

Uzņēmumā aģentūrai LETA norādīja, ka valdes locekļa amata pienākumus turpmāk pildīs iepriekšējais valdes loceklis Ivo Dubkevičs.

TVNET jau ziņoja, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS), būvniekam atzīstot nespēju pildīt līgumsaistības, šogad 13.februārī lauza līgumu ar "Velvi". Savukārt trešdien, 21.februārī, pēc trīs stundu garām sarunām, slimnīca pārņēma no "Velves" nepabeigto slimnīcas korpusu.

Tāpat vēstīts, ka Valsts policija ir sākusi kriminālprocesu par, iespējams, pretlikumīgām "Velves" pārstāvju darbībām pēc PSKUS jaunā korpusa būvobjekta pārņemšanas. Slimnīca paziņojumā presei minēja, ka, pārņemot valdījumā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvobjektu un ceturtdien, 22.februārī, turpinot tā apsekošanu, eksperti konstatēja, ka būvkompānijas "Velve" pārstāvji līdz ar personiskajām mantām no būvobjekta izveduši un turpina izvest pasūtītājam piederošo projekta dokumentāciju.

Par šo faktu informēta Valsts policija. Pēc slimnīcas pārstāvju paustā, "ir ierosināts kriminālprocess par dokumentu nolaupīšanu" pēc Krimināllikuma 22.nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret pārvaldības kārtību". Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa apliecināja, ka kriminālprocess ir sākts, taču neprecizēja, par kādiem nodarījumiem un apstākļiem.

Slimnīca informēja, ka projekta dokumenti, ko "Velves" darbinieki mēģināja prettiesiski izvest no Stradiņa slimnīcas būvobjekta, ir pasūtītāja īpašums. Līdz ar kriminālprocesa sākšanu Valsts policijas pārstāvji prettiesisko darbību veicēju objektā esot aizturējuši. Kā apgalvo slimnīcā, "Velves" pārstāvis sākotnēji dokumentu kastes krāva automašīnā, bet, ieraugot policijas ierašanos, skriešus centies kasti aiznest.

Arī 21.februārī Stradiņa slimnīca konstatējusi būvdarbu dokumentācijas iztrūkumu, un šo faktu fiksējuši zvērināti tiesu izpildītāji, par to informēts Būvniecības valsts kontroles birojs un Rīgas pilsētas būvvalde, lūdzot konstatēt šos "Velves" pārkāpumus, vēstīja slimnīcā.

Slimnīcas pārstāvji uzskata, ka šie un citi būvobjekta dokumenti tiek nolaupīti ar mērķi apgrūtināt slimnīcas ēkas turpmākos celtniecības plānus un sadarbību ar nākamo būvnieku.

Apsekojot būvobjektu, Stradiņa slimnīcas eksperti fiksē paveiktos darbus un to stāvokli, paralēli veicot aplēses par "Velves" nodarītajiem zaudējumiem slimnīcai, lai noteiktu zaudējumu kopapjomu un celtu prasību tiesā.

Līgums starp PSKUS un "Velvi" tika noslēgts 2020.gada 27.augustā, un tajā paredzētais darbu izpildes termiņš bija 30 mēnešu - jauno slimnīcas korpusu būvniekam vajadzēja pabeigt 2023.gada pavasarī. Līguma laikā pēc "Velves" ierosinājuma tā nosacījumi tika mainīti kopumā piecas reizes, bet darbu izpildes termiņi pagarināti trīs reizes, par 16 miljoniem eiro palielinot arī līgumcenu. Rezultātā šo gadu laikā izbūvēti vien nepilni 60% paredzētā būvapjoma, no kuriem daļa nav nodoti pasūtītājam, kopumā neapgūstot 26 miljonus Eiropas Savienības finansējuma.

Būvfirma "Velve" 2022.gadā strādāja ar 69,152 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānija cieta zaudējumus 3,181 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija "Velve" reģistrēta 1992.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir kompānija AS "MN Holding", bet patiesā labuma guvēja ir Jekaterina Ņikuļina.

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu