Latviešu autore, kura Ukrainas aizstāvjus komiksā attēloja kā cūkas, reaģē uz skandālu, publicējot vēl vienu attēlu (11)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ekrānšāviņš

Pamatīgu sabiedrības sašutumu sestdien izraisīja sabiedrisko mediju portālā lsm.lv publicētais mākslinieces Gundegas Evelsones komikss, kurā Ukrainas karavīri attēloti kā cūkas. Portāls komiksu ir dzēsis, bet pati autore uz notikušo reaģējusi, publicējot vēl vienu zīmējumu. 

Komentāru sadaļā, kuru autore ir slēgusi, Evelsone skaidro, ka cūku komiksi tiek zīmēti jau vairāk nekā piecus gadus.

"Nemainīgi visi bijuši cūku tēlos. Visi. Dažādu sabiedrībai svarīgu notikumu kontekstā. Izņemot dažus politiķus. Jautājums ir - kāpēc publiski izcelts tieši šis komikss un tieši tagad," raksta māksliniece.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aicinājusi ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu".

Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka "jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts".

Sākumā "lsm.lv" redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls "nevietā un nelaikā izveidoja "Cūku komiksu" par karu Ukrainā".

"Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart," pauda Cerava.

Publikācija no portāla izņemta.

Tikmēr SEPLP, atbildot uz sabiedriskajā telpā pausto satraukumu par "Cūku komiksa" publikāciju 24.februārī, aicinājusi ombudu sniegt savu vērtējumu un atgādina, ka sabiedriskajiem medijiem likums nosaka pienākumu strādāt atbilstoši augstākajiem profesionālajiem un ētikas standartiem.

Komentāri (11)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais