VIDEO ⟩ KNAB pirmo reizi publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus; alga – no 2000 eiro (2)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus, informēja KNAB.

Birojam nepieciešams arī informācijas tehnoloģiju (IT) drošības pārzinis. Interesenti aicināti pieteikties līdz 31.maijam.

Lai arī KNAB darbības specifika ir saistīta ar valsts noslēpumu un daļa darbinieku tiek rekrutēti nepubliskā procedūrā, KNAB "saredz iespēju" kandidātus amatiem ar augstāku slepenības pakāpi piesaistīt arī publiskā konkursā.

Lai pieteiktu kandidatūru, jābūt nevainojamai reputācijai un atbilstībai likuma "Par valsts noslēpumu" prasībām. Tāpat kandidātiem jābūt iegūtai augstākajai izglītībai, teicamām latviešu un angļu valodas zināšanām, kā arī labām komunikācijas un argumentācijas prasmēm.

Operatīvajiem darbiniekiem tiek piedāvāts atalgojums no 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas pārbaudes laikā, kā arī piemaksas un sociālās garantijas. Tāpat tiek solītas izglītības un karjeras iespējas, prasmju un zināšanu attīstīšanas iespējas kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

Likums paredz, ka KNAB amatpersonām, pildot dienesta pienākumus, ir tiesības veikt atklātus un slepenus operatīvās darbības pasākumus.

Operatīvās darbības uzdevumi ir noziedzīgu nodarījumu novēršana un atklāšana, noziedzīgu nodarījumu izdarījušo personu un pierādījumu avotu noskaidrošana. Šiem darbiniekiem ir tiesības izsekot personas, noklausīties sarunas un veikt citus likumā paredzētos operatīvās darbības pasākumus. Tāpat šie KNAB darbinieki piedalās aizturēto korumpantu aizturēšanā un konvojēšanā.

KNAB izvēlētā slepeno darbinieku meklēšanas metode nav jauna starp Latvijas dienestiem. 2022.gadā SAB pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina potenciālos analītiķu kandidātus pievienoties biroja komandai. Pērn novembrī SAB pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Savukārt Valsts drošības dienests (VDD) pērn pavasarī aicināja vīriešus un sievietes kandidēt uz miesassargu amatiem.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Svarīgākais
Uz augšu