Neuzķeries! Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja vārdā uzdarbojas krāpnieki

TVNET/LETA
Foto: Shutterstock

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) brīdina par viltus mājaslapu un sociālo tīklu profilu personu datu izkrāpšanai, pavēstīja birojā.

LTAB pārstāvji brīdina, ka ir izveidota viltus interneta vietne, kurā izvietota informācija par konkursu, aicinot iedzīvotājus atstāt personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos. Taču LTAB šādu konkursu nerīko.

Tādējādi LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju.

Birojā norāda, ka interneta vietnē ltab-octa.myfreesites.net/, kurā redzams arī biroja logo, ir izvietota informācija, ka ir iespējams piedalīties konkursā, lai laimētu 1500 britu mārciņu dāvanu karti. Pirms tam cilvēki aicināti noklikšķināt uz pogas "izmēģinājums", kurā jāatstāj kredītkartes dati.

"Aicinām ikvienu būt uzmanīgu un vienmēr atcerēties, ka biroja mājaslapa ir ltab.lv," pauž LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka birojs ir arī informējis attiecīgās iestādes.

Līdztekus viltotajai mājaslapai krāpnieki ir izveidojuši arī viltus profilus sociālajos tīklos, komentējot dažādus, tostarp LTAB, ierakstus, aicinot apmeklēt viltus mājaslapu un piedalīties konkursā, tādējādi maldinot cilvēkus.

"Mēs turpināsim monitorēt situāciju, lai cilvēki neciestu un viņiem nerastos zaudējumi," piebilst Abāšins.

LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sistēmas darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.

Svarīgākais
Uz augšu