Kādas kleitas un svārki šovasar modē? Iesaka Dace Bahmane!

Egoiste
Foto: Publicitātes, TVNET kolāža

Kā izvēle valkāt svārkus vai kleitu ietekmē sievietes pašsajūtu? Atbilde uz šo jautājumu noskaidrota Latvijas ekonomiski aktīvo sieviešu aptaujā, un izrādās – 42% aptaujāto biksēs jūtas ērtāk. Lai tomēr vairotu sievišķību un iedrošinātu dāmas staigāt svārkos, piedāvājam 10 vasaras trendus svārku un kleitu modē. 

Lai gan stereotipiski pieņemts uzskatīt, ka svārku vai kleitas valkāšana padara sievieti pašpārliecinātāku, tikai 16% sieviešu atzīst, ka tā patiešām ir.

Modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtītajā aptaujā* vien 8% sieviešu atzīst, ka kleitā jūtas komfortablāk nekā biksēs. Iemesli, kāpēc priekšroka tiek dota biksēm, nevis svārkiem vai kleitai, ir dažādi.

Visbiežāk tiek minēti Latvijas mainīgie laikapstākļi – aukstumā un lietū vai sniegā biksēs patiešām ir ērtāk un siltāk. Daudzām nepatīk vilkt zeķubikses un ir grūtības piemeklēt atbilstošus un modernus svārku un kleitu modeļus. Nopietns arguments ir arī grūtības izvēlēties svārkiem vai kleitai atbilstošus apavus.

Lai palīdzētu orientēties aktuālajos kleitu un svārku modeļos, “Spices” stiliste Dace Bahmane ir sagatavojusi desmit stilīgāko vasaras kleitu un svārku modeļu apskatu. Vairs nekādu atrunu!

TOP 10 vasaras kleitas un svārki

1. Asimetrija plecu daļā. Garas un brīvi krītošas kleitas ar asimetrisku risinājumu augšdaļā, kas koķeti atsedz vienu plecu, ir piemērotas jebkurai dzīves situācijai. Dienai pilsētā kombinē ar sandalēm – derēs gan smalkas, gan masīvas formas, bet, dodoties uz viesībām, tēlu šikāku padarīs kurpes uz papēža.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

2. Sarkanā – sezonas top krāsa. Kleita sarkanā krāsā ir šīs sezonas “must have”. Nav svarīgi – īsa vai gara, augumam pieguloša vai brīvi plandoša, ar savilkumiem vai bez. Svarīgākais, lai tā ir sarkana. “Nebaidieties to kombinēt ar izteiksmīgiem aksesuāriem, turklāt vēlams, lai arī kurpes un soma ir sarkanā krāsā,” iesaka stiliste Dace Bahmane.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

3. Zirnīšu raksts. Zirnīši, punktiņi, pumpiņas… Lūk, raksts, kas šosezon svin savu uzvaras gājienu! “Tas ir īpaši parocīgs, veidojot tēlu “La dolce vita” stilistikā,” saka stiliste Dace Bahmane un piebilst, ka, izvēloties kleitu šajā rakstā, jāņem vērā auguma aprises – jo apjomīgāks augums, jo lielāki punktiņi. Pretējā gadījumā riskējat izskatīties komiski.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

4. Drapērija dekoltē zonā. Aktuālas kleitas ar drapēriju dekoltē zonā. Šis stilistiskais risinājums sastopams visos iespējamos materiālos un tekstūrās – sākot no šifona, beidzot ar fliteriem. Lai dodoties ikdienas gaitās neriskētu izskatīties pārāk saposusies, līdzsvarojot tēlu, šādu kleitu kombinē ar apaviem uz neliela papēža.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

5. Zvērādas raksti. Sekojot 2000. gadu vibrācijai modē, šovasar ir ļoti aktuāli leopardādas un citu zvērādu raksti. “No leopardādas raksta nevajag baidīties. Piemeklējot atbilstošus aksesuārus, piemēram, smagnējas sandales, tas kļūst lakonisks un nebūt nav vulgārs vai agresīvs,” iedrošina stiliste.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

6. Rokdarbi. Tamborētas un adītas kleitas kļuva aktuālas jau pērn un šosezon ir viena no vadošajām modes tendencēm. Izvēloties šādu kleitu, vērts atcerēties divas likumsakarības – pirmkārt, tamborējums piešķir figūrai apjomu, otrkārt – jo blīvāks raksts, jo kleita piemērotāka atpūtai ne tikai pludmalē.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

7. Piegulošas trikotāžas kleitas. Ļoti aktuālas arī piegulošas un lakoniskas trikotāžas kleitas ar atsauci uz pagājušā gadsimta 90. gadiem. Labā ziņa – šāda tipa kleitas ir universālas, un, piemeklējot atbilstošus aksesuārus, tajā var doties gan ikdienas gaitās, gan uz ballīti. Sliktā – tā izcels visas figūras nepilnības.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

8. Īsi balonsvārki. Ja priekšroku dod mini, šovasar izvēlies balonsvārkus. Lielākoties tie sastopami baltā un melnā krāsā un valkājami uz gurniem. “Romantiskās sporta drāmas “Sāncenši” iespaidā aktuāli arī īsi svārki ar ielocēm un tenisa vēsmas modē,” piebilst stiliste.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

9. Gari, kupli svārki. Gari, kupli svārki ar ielocēm būs universāls garderobes papildinājums, jo tos var apspēlēt dažādi – valkāt gan uz gurniem, gan viduklī, veidojot dažādus tēlus. Šādi svārki labi izskatīsies ar sandalēm, iešļūcenēm un kurpēm uz maza papēdīša.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

10. Gari, pieguloši svārki. Arī gari, pieguloši svārki ir modē. Valkā ar sandalēm vai kurpēm uz papēža. Visdrošāk garus, piegulošus svārkus izvēlēties ar šķēlumu vai savilkumu sānā, jo tas tēlam piešķir jauneklīgumu.

Foto: publicitātes
Foto: publicitātes

* Latvijas sieviešu aptauju pēc modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” pasūtījuma veica pētījumu kompānija “Norstat”.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu