Vai alkohols ietekmē holesterīna līmeni?

Rakstu piedāvā Lotos Pharma
Foto: Publicitātes foto

Vidusjūras zemēs uzskata, ka sarkanvīns palīdz nodzīvot garu mūžu, tāpēc to malko katrā ēdienreizē. Ielūkojoties statistikā, var redzēt, ka tur cilvēki tiešam dzīvo ilgāk, nekā pie mums Latvijā. Vai tiešām tas ir dēļ alkohola?

Tikai ar mēru!

Uzskata, ka cilvēki, kas iemalko līdz vienai alkohola vienībai dienā – 350 ml 5 % alkohola, 240 ml 7 % alkohola, 150 ml 12 % alkohola vai 50 ml 40 % alkohola, retāk slimo ar sirds un asinsvadu slimībām. Īpaši tiek izcelts kvalitatīvs sarkanvīns, jo tas palīdzot paaugstināt augsta blīvuma jeb “labā” holesterīna līmeni, kas savukārt rūpējas par to, lai no asinsvadiem izvadītu zema blīvuma jeb “slikto” holesterīnu. Joprojām tiek veikti dažādi pētījumi, lai par šo tēmu iegūtu plašākus pierādījumus, tāpēc domājot par savu veselību un to, kā alkohols iedarbojas uz visu organismu un holesterīnu, to lietojot der ievērot mērenību. Nedrīkst uz alkoholu raudzīties, kā uz brīnumzālēm, kas pazemina holesterīnu un notur to normas robežas, tādā veidā uzlabojot sirds un asinsvadu veselību. Lai gan daži vīnā esošie antioksidanti un flavonoīdi tiešām var samazināt sirds slimību risku un normalizēt holesterīna līmeni, šie savienojumi ir arī citos produktos, piemēram, sarkano vīnogu sulā, mellenēs un vīnogās.

Foto: Publicitātes foto

Kāpēc jāpieskata arī triglicerīdi?

Zināms, ka pārmērīgs, regulārs alkohola patēriņš palielina sirds un asinsvadu slimību risku un var būt iemesls tam, ka kopējais holesterīna līmenis nevis samazinās, bet paaugstinās. Kas savukārt var izraisīt negatīvas norises organismā un viena no tām ir tauku – triglicerīdu palielināšanās asinīs. Ja taukus, ko uzņemam ar pārtiku, organisms nepārstrādā enerģijā, tie nogulsnējas tauku šūnās, kā arī sadraudzējas ar „slikto” holesterīnu un nosēžas uz asinsvadu sieniņām, sašaurinot asinsvadus. Asinīm pa šādiem asinsvadiem ir grūti plūst, ar laiku tie zaudē arī elastību un paliek cieti un trausli. Ja papildus alkohola lietošanai, regulāri ēd arī neveselīgu pārtiku, maz kustās un smēķē – triglicerīdi, paaugstinās vēl vairāk un kļūst nevis par enerģijas avotu muskuļiem, kāds arī ir to īstais mērķis, bet par apdraudējumu dzīvībai. Lai noteiktu triglicerīdu daudzumu asinīs jāveic asinsanalīzes un pēc tam par rezultātiem jākonsultējas ar ārstu.

Divtik bīstami

Domājot par savu veselību, jāatceras, ka alkohols uz dažādiem cilvēkiem iedarbojas atšķirīgi, tāpat jāņem vērā arī vecums, svars un dzimums. Visiem zināms, ka jaunībā organisms ir spēcīgāks, nekā vecumdienās, tāpēc ātrāk atkopjas pēc alkohola lietošanas, piemēram, neliels daudzums alkohola trīsdesmitgadnieku nekādi neietekmēs, kamēr cilvēkam pusmūžā, vai senioram tas iespējams strauji palielinās asinsspiedienu. Īpaši piesardzīgiem jābūt tiem, kam jau ir paaugstināts asinsspiediens – tad alkohols jālieto ļoti uzmanīgi vai no tā jāatsakās pavisam. Augsts asinsspiediens, gluži tāpat kā paaugstināts holesterīns, ir viens no biežākajiem sirds un asinsvadu slimību cēloņiem. Tāpēc cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu un holesterīnu alkohola lietošana jāizvērtē divtik rūpīgi!

Normālam holesterīna līmenim – AteroLip® complex caps

Lai rūpētos un uzturētu sirdi un asinsvadus labā stāvoklī izvēlies dabas vielu kompleksu AteroLip® complex caps . Tā sastāvā ir dabīgais statīns monakolīns K, kas iegūts no sarkanā rauga rīsiem, no cukurniedrēm iegūts polikosanols, standartizēts olīvu (Olea europea) lapu sausais ekstrakts (polifenols hidroksitirozols), holīns, kas palīdz nodrošināt normālu lipīdu vielmaiņu, niacīns un vitamīns B12. Sastāvā esošais kurkumas ekstrakts palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs, sirds un asinsvadu sistēmas darbību. AteroLip® complex caps  ir ērti lietot, tikai 1 kapsula dienā! Produkts pieejams 30 kapsulu un izdevīgajā 90 kapsulu iepakojumā. Izdevīgākais piedāvājums Lotos Pharma mājas lapa www.lotos-pharma.com.

Foto: Publicitātes foto

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Uz augšu