LDDK prezidents: Nodokļu darba grupa pārtraukusi pilnveidot nodokļu sistēmu (4)

TVNET/LETA
Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite piedalās LDDK rīkotajā pasākumā, kurā iepazīstina ar jaunā zīmola stāstu un LDDK biedru - Latvijas lielāko darba devēju izvirzītajām prioritātēm 2024. gadam.
Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite piedalās LDDK rīkotajā pasākumā, kurā iepazīstina ar jaunā zīmola stāstu un LDDK biedru - Latvijas lielāko darba devēju izvirzītajām prioritātēm 2024. gadam. Foto: Edijs Pālens/LETA

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Viņš norādīja, ka Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa vairāk nekā pusotru gadu katru nedēļu analizēja visus esošos nodokļus, tostarp pamatmērķis bija darbaspēka nodokļu sloga konkurētspējas palielināšana.

Taču trešdienas, 12.jūnija, sēdē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji paziņoja, ka Latvijā valsts budžeta ieņēmumi pildās slikti, tāpēc nav iespējams šobrīd veikt kādas izmaiņas un ir jāgaida labāki laiki.

LDDK prezidents pauda, ka šāds paziņojums bija pilnīgi negaidīts. "Nedēļas laikā kaut kas notika. Nedēļu atpakaļ vēl viss bija pēc plāna," piebilda Bite, atzīmējot, ka nav skaidrs, kurš šādu lēmumu ir pieņēmis.

Bite arī uzsvēra, ka sociālie partneri vēlas dzirdēt skaidrojumu, kurš ir pieņēmis lēmumu par tālāko procesu apturēšanu.

Pēc viņa teiktā, nākamās nedēļas sākumā sociālie partneri sanāks kopā, lai diskutētu par tālākajiem soļiem, kā arī sociālie partneri vērsīsies pie Ministru prezidentes, iespējams, lūdzot uzdot finanšu ministram turpināt darbu.

"Uzstāsim par tālāku nodokļu scenāriju veidošanu," sacīja Bite, piebilstot, ja nodokļu politikas jomā nekas netiks mainīts, Latvija pilnā sparā ies ekonomikas kolapsa virzienā.

Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādāšanai izveidotā Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa ir valdības koalīciju veidojošo partiju izveidota koleģiāla, koordinējoša konsultatīvā platforma nodokļu politikas jautājumos ar mērķi koordinēt sadarbības partneru prioritātes nodokļu politikas plānošanai turpmākajiem gadiem.

Grupas sēdēs tiek pieaicināti arī eksperti no citām ministrijām, Latvijas Bankas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Valsts ieņēmumu dienesta, Ārvalstu investoru padomes, kā arī valdības sociālo un sadarbības partneru - LDDK, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības - pārstāvji.

Svarīgākais
Uz augšu