55,3% mammu atzīst, ka svētku laikā saņem tikai daļēju atbalstu, bet gandrīz piektdaļa saka, ka vispār nejūt nekādu palīdzību. Šīs aptaujas rezultāti izgaismo neredzamo mentālo slodzi, ar ko mātes saskaras, cenšoties radīt "ideālus" svētkus savai ģimenei, bieži vien par to maksājot ar savu labsajūtu.
“Ir pienācis laiks pamanīt un atzīt šo neredzamo darbu, ko veic sievietes,” saka PEP mamma Elīna Kļaviņa. “Tas nav tikai saraksts ar darāmajiem darbiem. Tas ir nepārtraukts plānošanas, rūpju un organizēšanas darbs – no sniegpārsliņas kostīma bērnudārza uzvedumam līdz svētku galda veidošanai, pielāgojoties katra viesa ēšanas ieradumiem. Un tas viss bieži notiek ar nepilnvērtības sajūtu, jo gan citi, gan pašas mammas gaida no sevis daudz vairāk. Aptauja parāda, ka sirsnība un brīnuma sajūta, ko tik daudzi svētkos izbauda, bieži ir māmiņu neredzamā darba rezultāts. Ir laiks šo slodzi sadalīt godīgāk,” uzsver Kļaviņa.
Lai gan svētki vairumam mammu sagādā prieku (48,4%), tomēr galvenās izjūtas ir pārgurums (64,1%), stress (42,5%) un trauksme (33,8%).
Mātes bieži jūtas iesprostotas nepārtrauktā skrējienā pēc ideāliem svētkiem, vienlaikus uztraucoties par izdevumiem.
Gandrīz 40% mammu atzina, ka viņām ir būtiskas vai ļoti lielas bažas par to, vai pietiks naudas visam nepieciešamajam.