/nginx/o/2025/06/12/16917696t1h2069.jpg)
Jaunapstiprinātā "Progresīvo" Saeimas deputāte Selma Teodora Levrence apņēmusies pārstāvēt savus vēlētājus, bet koalīcija ar viņu varot rēķināties tikpat ļoti, cik ar jebkuru citu individuālo deputātu.
"Jebkurš no deputātiem pārstāv savus vēlētājus. Es pārstāvu savus vēlētājus tikpat ļoti, cik jebkurš cits, līdz ar to ar mani var rēķināties tikpat ļoti, cik ar katru individuālo deputātu," aģentūrai LETA sacīja Levrence, atbildot uz jautājumu, vai koalīcija var rēķināties ar viņas atbalstu balsojumos.
Levrence norādīja, ka viņa Saeimā plāno strādāt pie lietām, ar kurām strādājusi kā aktīviste, un tas esot viss, kas saistīts ar sociālo un ekonomisko taisnīgumu un cilvēktiesību jautājumiem.
Jau vēstīts, ka parlamentārieši ceturtdien Saeimas sēdē atbalstīja Levrences 14. Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, jo Rīgas domē ievēlēta "Progresīvo" Saeimas deputāte Mairita Lūse, kurai līdz ar to nācies nolikt Saeimas deputātes mandātu.
Levrence gan pērnā gada rudenī paziņoja, ka idejisku domstarpību dēļ aptur darbību "Progresīvajos". Partijas frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs iepriekš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka Levrences pievienošanās Saeimas sastāvam un iekļaušanās partijas frakcijā neapdraudēs koalīcijas darboties spēju. "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" koalīcijai ar dažu neatkarīgo deputātu atbalstu pašlaik Saeimā ir tikai 52 balsis, kas reizēm neļauj nodrošināt kvorumu balsojumos.
Šuvajevs paudis, ka "Progresīvo" komandu un Levrenci vienojot kopīgas vērtības - īpaši rūpes par cilvēktiesībām, kā arī apņēmība mazināt nevienlīdzību un nabadzību.