Pirmdiena, 18. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Foto: Depositphotos.com

«Sveika, Emīlija. Ar savu draugu esmu kopā astoņus mēnešus un seksa laikā joprojām neesmu izjutusi īstu orgasmu,» seksuālās dzīves terapeitei portālā «Glamour» raksta kāda anonīma sieviete, lūdzot padomu.

Lai arī šī sieviete ar draugu ir kopā astoņus mēnešus, viņa joprojām nav izjutusi īstu orgasmu, savukārt viņas draugs par to neko nezina.

«Es to tēloju! Es zinu, ka tas ir drausmīgi. Manam partnerim nav ne jausmas,» viņa raksta. «Es gribu, lai viņš justos labi, tomēr man ir apnicis izlikties. Es gribu izjust to pa īstam un zinu, ka man jābūt pret viņu atklātai. Tikai gribu uzzināt, kā atzīties, viņu nesāpinot.»

Seksuālās dzīves terapeite Emīlija atklāj, ka šāda situācija sievietei patiešām nav godīga, jo orgasmu ir pelnījusi izjust ikviena, tomēr tas nav godīgi arī pret partneri.

«Es saprotu, ka orgasmu tēlošana ir vēlme, lai tavs partneris jūtas labi, tomēr ilgtermiņā tā darīt nav labi. Labā ziņa ir tā, ka tavs partneris vēlas tev sniegt elpu aizraujošus orgasmus. Un arī tu vēlies izjust elpu aizraujošus orgasmus. Ir pilnīgi skaidrs, ka jums ir viens mērķis,» stāsta Emīlija.

Terapeite atklāj, ka šī problēma sieviešu vidū ir diezgan izplatīta. Pārsvarā vienmēr problēma ir tāda, ka tikai vagināla stimulācija neļauj sievietēm izjust baudas virsotnes. Patiesībā vairāk nekā 70% sieviešu ir vajadzīga klitoriālā stimulācija, lai sasniegtu orgasmu.

Emīlija iesaka aprunāties ar partneri un aicināt viņu izmēģināt jaunas lietas, kas uzlabotu abu seksuālo dzīvi. Sarunas laikā nevajadzētu stāstīt par lietām, kas nepatīk, bet gan par lietām, kuras abi vēlētos izmēģināt.

«Tu vari viņam vienkārši atklāt, ka dzimumakta laikā tev ir patiešām grūti sasniegt orgasmu. Pārliecinies arī par to, ka atklāj visas patīkamās lietas, kuras viņš dara seksa laikā, kā arī piemini lietas, ar kurām vēlētos savu seksuālo dzīvi papildināt. [..] Es pieņemu, ka iepriekš dzīvē esi sasniegusi orgasmu, tāpēc pastāsti viņam par lietām, kas tev vislabāk patīk,» norāda Emīlija, piebilstot, ka ir nepieciešams pārtraukt izlikties un sākt komunicēt.

Sekss

Džada Pinketa Smita savai meitai: Iemācījos gūt orgasmu 9 gadu vecumā
13. jūnijā
Kā reaģēt uz vīrieša aicinājumu uz «vienu ātro»?
12. jūnijā
Baiba Sipeniece-Gavare: par slideno #MeToo tēmu un sievietēm Latvijā
6. jūnijā
«Sekss un lielpilsēta» 20 gadu gaitā. Kurpju fetišs, lesbisms, zaļais pūķis un citi aktrišu dzīves pavērsieni
5. jūnijā
Jā, vīriešiem mēdz būt arī «sausie orgasmi»
3. jūnijā
Rīgā notiek seksuālo attiecību trenera Aleksa Meja seminārs sievietēm
24. februārī
Šibari erotiskās siešanas māksla
17. februārī
Noskaties, ko TVNET redzēja un uzzināja par seksa rotaļlietām izstādē «Erots»
16. februārī
Kas ir labs sekss? Atbild porno zvaigznes no «Erota»!
16. februārī
Ja ir mīļš partneris un kvalitatīvs sekss, masturbācija ir gluži labi saprotama?
14. februārī
Valentīndienas pikanto ziņu speciālizlaidums
14. februārī
© TVNET. Visas tiesības paturētas