Pret saaukstēšanos ar tautas metodēm... (4)

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: www.flick.com

Sākoties aukstākam laikam un vīrusu uzbrukumam no visām pusēm, grūti izvairīties no kāda biedējoša simptoma - kakla sāpēm, iesnām vai drudža. Līdzko sajusti pirmie simptomi, nekavējoties ir jārīkojas, jo daudz vieglāk tos apkarot ir sākuma stadijā.

Taču, pirms ķeries pie tabletēm un ārsta izrakstītām zālēm, pamēģini tautas metodes, jo mūsu senči ir izdzīvojuši gana ilgi bez sintētiskās medicīnas, lai varētu apgalvot, ka tautas līdzekļi ir iedarbīgi.

Miegs un atpūta ir pirmais nosacījums, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no nevēlamiem, veselību bojājošiem simptomiem. Miegā organisms visu enerģiju un spēkus atdod cīņā ar vīrusiem, un šī cīņa ir efektīva, ja netiek veikti ikdienas darbi. Ja pa dienu jūties slikti, vakarā ir vērts pamēģināt kādu pretvīrusu un miegu izraisošu karsto dzērienu, kas palielina iespēju, ka otrā rītā pamodīsies gluži vesels.

  • Uzsildi pienu, ieliec tajā 2 tējkarotes medus un lēni, nesteidzoties izdzer to pirms miega. Ja piens vai medus nav tavi mīļākie uztura veidotāji, tad pamēģini šīs receptes:

  • uzsildi upeņu sulu, pielej 50 ml melnā balzama, šis labi iemidzinās un apkaros negantos vīrusus,

  • zāļu tējas (aveņu, asinszāles, liepziedu, u.c.) kombinācijā ar medu un citrona sulu arī labs līdzeklis iemigšanai un organisma imūnsistēmas stiprināšanai.

Sīpoli un ķiploki

Šie divi dārzeņi kādreiz tika uzskatīti par brīnumlīdzekļiem cīņā ar saaukstēšanos. Gandrīz katram ir sava unikālā recepte kā lietot ķiploku vai sīpolu un spēcināt savu imūnsistēmu.

To sastāvā ir dažādi mikroelementi, kas iznīcina nevēlamas baktērijas organismā, attīra bronhus, sastāvā esošās vielas stiprina imunitāti, palīdz arī pret galvassāpēm.
  • Pirms gulētiešanas sarīvētu ķiploku apēd ar tējkaroti medus, uzdzerot virsū siltu ūdeni. Ātrs un vienkāršs līdzeklis, lai liktu organismam justies labāk.

Pret klepu un saaukstēšanos:

  • Smalki sagriež sīpolu, uzliekot tam virsū medu, pagaida 10-15 minūtes, lai no sīpola atdalās suliņa un to izdzer. To pašu var darīt arī ar cukuru, ja medus negaršo, taču tas nebūs tik iedarbīgs.

Mārrutki

Pret iesnām, tiklīdz sāc just kņudināšanu degunā, apēd tējkaroti mārrutku, tikai jāuzmanās cilvēkiem ar kuņģa problēmām, tiem būtu jāizvēlas kāds cits līdzeklis, piemēram, inhalācijas elpceļiem.

  • Uzvāra ūdeni, ielej nelielā bļodiņā, iepilina tajā kādus 5 pilienus eikalipta eļļas, un zem dvieļa elpo tvaikus. Šo metodi iesaka izmantot arī klepus un bronhīta gadījumā.

  • Sasmalcinātus sīpolus un ķiplokus aplej ar verdošu ūdeni, elpo tvaikus 5-10 min.

Ingvers

Dziedējošs un vīrusus apkarojošs līdzeklis.

  • To pagatavo, aplejot ingvera sakni (nopērkama veikalos) ar verdošu ūdeni, pieliekot citronu un medu, samērā asa garša, tomēr labi palīdz. Ja negribas citronu, var pielikt krustnagliņas, iegūstot saldu karsto dzērienu.

  • Apēdot tējkaroti sasmalcināta ingvera katru dienu, ir iespējams dot organismam papildu enerģiju, tonusu un stiprināt imūnsistēmu dabīgā veidā.

Tam piemīt pretdrudža, pretiekaisuma īpašības, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas sistēmu, uz atmiņu, vielmaiņu, piemīt organismu attīrošas īpašības.

Ingvers darbojas ne tikai kā līdzeklis pret saaukstēšanos, bet arī lielisks līdzeklis pret reiboņiem, sliktu dūšu, kaulu sāpēm, drudzi, gremošanas traucējumiem, depresiju, klepu, tas attīra organismu, un uzskata, ka arī pagarina mūžu. Ingveru ieteicams lietot rītos, jo tas dod možumu un vairo enerģiju.

Ingvera piens:

  • Novāra glāzi piena kopā ar tējkaroti sarīvēta ingvera saknes, dzer siltu.

Lai izvairītos no saaukstēšanās un citiem vīrusiem, daži ieteikumi:

  • Ikdienas uzturā lietot ķirbjus un kāpostus. Mediķi iesaka tieši šos divus dārzeņus, jo tajos ir vērtīgas vielas, kas cīnās ar vīrusiem un uzlabo imunitāti;

  • Kājas mērcēt karstā sāls un sinepju ūdenī, ieteicams pirms gulētiešanas;

  • Uzturā pēc iespējas vairāk lietot zaļumus, spinātus, brokoļus, jūras kāpostus, jo tajos esošais D vitamīns, ko mēs parasti iegūstam vasarā no saules, palīdz uzturēt organismu veselu;

  • Kivi, greipfrūti, apelsīni, dzērvenes - lielisks C vitamīna avots, un tajos atrodas vajadzīgās vielas, lai uzņemto ikdienas pārtiku pārstrādātu enerģijā un tā neuzkrātos tauciņu veidā;

  • Alvejas lapas samaļot kopā ar dzērvenēm un medu, labs līdzeklis pret saaukstēšanos.

Veselības kokteilis: 6 burkāni, 2 āboli, 2 selerijas saknes, 1 sauja pētersīļu, 2 ķiploku daiviņas.

Izspiež sulu no āboliem un tad visu sablendē kopā.

Medus.

Mūsdienās medu pazīst vairāk kā saldinātāju un lielisku ogļhidrātu avotu. Taču to iespējams lietot arī kā labu imūnsistēmas uzlabotāju, tas palīdz organismam pašam cīnīties ar slimībām. Tā sastāvā ir neaizstājamas vielas, kas stiprina organismu dabīgā veidā, ne tā kā ķīmiskie vitamīni, kas pilnībā neuzsūcas organismā.

Medus kopā ar dzērvenēm, ķiplokiem un siltu pienu lieliski der pret saaukstēšanās slimībām.

  • Siltam pienam pievieno tējkaroti medus, sasmalcinātus ķiplokus un dzērvenes un izdzer glāzi pirms miega.

  • Medu smērējot uz apdegumiem, tas mazina sāpes un veicina dzīšanu.

  • Ikdienā lietojot tējkaroti ziedputekšņu, lieliski uzlabojas imūnsistēma un tiek mazināta rudens depresija un stress.

Pret kaitinošajām iesnām...

  • Citrona sulu, dažus pilienus ievelk nāsīs;

  • Alvejas sulu 3-4 reizes pilina degunā;

  • Deguna gļotādu ieziež ar baltegļu eļļu.

Pats sevi neārstē...

Kaut arī dzīves skolā esam saklausījušies 101 metodi pret dažādām slimībām, ja tā ieilgusi vai hroniska, pašam sevi ārstēt tomēr nevajadzētu. Saskaroties ar nopietnām veselības problēmām, noteikti jākonsultējas ar ārstu un, ja vēlaties ārstēties ar dabīgiem līdzekļiem, pajautājiet savam ārstam, viņš noteikti ieteiks kaut ko tieši jūsu gadījumam.

Kļūdas ko mēdz pieļaut...

  • Iesnu gadījumā ķiploku liek degunā - rezultātā nevis mazinās iesnas, bet gan tiek bojāta deguna gļotāda, kas var iekaist.

  • Pie mazākās kaites iet pie dziedniekiem, šamaņiem - uz šiem ļautiņiem paļauties īpaši nevajag, vienīgi gadījumos, ja tiešām nekas cits nepalīdz.

  • Tic brīnumlīdzekļiem, kas it kā ir pret visu - rezultātā var iedzīvoties vēl kādā slimībā.

  • Iekaisuma sāpju gadījumā dzer pretsāpju līdzekli - iekaisums netiek ārstēts, bet tikai novērstas sāpes uz kādu laiku, šādi “ārstējoties” iekaisums var kļūt par ļoti nopietnām veselības problēmām.

  • Ilgstoši lieto kādas zāles, kas kādreiz it kā palīdzēja - jebkurā nopietnas slimības gadījumā jākonsultējas ar ārstu, jo cilvēka organismā nemitīgi notiek pārmaiņas, līdz ar ko tas izmainās un zāles, kas vienreiz palīdzējušas pret kādu vainu, var nepalīdzēt nākamreiz.

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu