Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. Aizvāciet 8 punktu.
  > 8. «Zinātne bez reliģijas ir kropla, reliģija bez zinātnes ir akla.»
  Šī frāze, izrauta no konteksta, ir maldinoša.

  ####################
  "Vārds "Dievs" man nav nekas vairāk kā cilvēka vājuma izpausme un produkts, Bībele ir godājamu, taču ļoti primitīvu leģendu apkopojums, kas tomēr ir diezgan bērnišķīgas," savā vēstulē filozofam Erikam Gutkindam 1954.gada 3.janvārī rakstīja izcilais zinātnieks.

  "Nekāda interpretācija, lai arī cik veikla, man nespēs to mainīt," viņš piebilda laikrakstā "The Guardian" trešdien citētajā vēstulē.

  Vācu valodā rakstītā vēstule 50 gadus atradās privātā kolekcijā, pastāstīja Pauels.

  Tajā zinātnieks, kurš noraidīja uzaicinājumu kļūt par Izraēlas otro prezidentu, noraidīja ideju, ka ebreji ir Dieva izredzētā tauta.

  "Man ebreju reliģija, tāpat kā visas citas, ir visbērnišķīgāko māņticību iemiesojums," klāstīja Einšteins. "Un ebreju tautai, pie kuras es ar prieku piederu un ar kuras mentalitāti jūtu dziļu radniecību, manās acīs nav kādas atšķirīgas kvalitātes no citiem cilvēkiem."

  "Kā rāda mana pieredze, ebreji nav labāki par citām cilvēku grupām," viņš piebilda.

  Agrāk tādi dižā zinātnieka izteikumi par reliģiju kā "Zinātne bez reliģijas ir kliba, reliģija bez zinātnes ir akla" bijuši daudzu diskusiju objekti un tika izmantoti īpaši, lai atbalstītu argumentus par labu viņa ticībai.

  Pauels sacīja, ka šī vēstule skaidri atspoguļo Einšteina domas par šo jautājumu.

  "Viņš to pasaka pilnīgi skaidri. Viņš nerunā aplinkus," ziņu aģentūrai AFP teica Pauels.

  0
 2. iconNauris Strazdins 2017. g. 14. martā 14:17

  "Netici visam, kas rakstīts internetā" -Abrahams Linkolns

  0

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi