«Islāma valsts» Palmīrā daļēji iznīcinājusi romiešu amfiteātri

LETA/AP/DPA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Džihādistu grupējums «Islāma valsts» Sīrijas senajā pilsētā Palmīrā daļēji iznīcinājis romiešu amfiteātri, vēsta Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA.

(Papildināta visa ziņa.)

SANA ziņoja, ka džihādisti iznīcinājuši mūsu ēras otrajā gadsimtā celtā amfiteātra fasādi un romiešu monumentu tetrapilonu. Aģentūra nesniedza plašākas ziņas un neatklāja, kad šie vēstures pieminekļi iznīcināti.

SANA, atsaucoties uz vietējiem avotiem, vēstīja, ka džihādisti sakrāvuši sprāgstvielas pie amfiteātra fasādes un 16 kolonnu tetrapilona un tos uzspridzināja.

Aģentūra savā tīmekļa vietnē publiskoja satelītuzņēmumus, kuros, pēc SANA teiktā, attēloti abi vēstures pieminekļi pēc to iznīcināšanas.

Informācijas avoti Sīrijā atklāja aģentūrai DPA, ka pieminekļu iznīcināšana notikusi ceturtdien.

Sīrijas opozīcijas aktīvisti apstiprinājuši, ka «Islāma valsts» iznīcinājusi daļu amfiteātra un tetrapilonu.

UNESCO paziņoja, ka divu svarīgu kultūras objektu iznīcināšana Palmīrā ir kara noziegums.

«Šī postīšana ir jauns kara noziegums un milzīgs zaudējums Sīrijas tautai un cilvēcei,» paziņoja UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova.

Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) vēstīja, ka «Islāma valsts» amfiteātrī šonedēļ ar nāvi sodīja astoņus gūstā saņemtus Sīrijas armijas karavīrus.

«Islāma valsts» Palmīru atkārtoti sagrāba decembrī.

Sākotnēji džihādisti pilsētu ieņēma 2015.gada maijā, bet Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēki ar Krievijas gaisa spēku palīdzību to atguva pērnā gada marta beigās.

Palmīras pilsētas kultūrvēsturiskā daļa ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

«Islāma valsts» jau iepriekš iznīcinājusi Palmīras senās arhitektūras pieminekļus, tostarp triumfa arku un Bela templi. Džihādisti iznīcinājuši pieminekļus arī citviet Sīrijā un Irākā.

Atbilstoši grupējuma striktajai islāma interpretācijai statujas un relikvijas tiek uzskatītas par elkiem un tādēļ ir jāiznīcina.

Decembra beigās ar Turcijas un Krievijas atbalstu Sīrijas valdības un nemiernieku starpā tika panākta vienošanās par ugunspārtraukšanu, kas gan neattiecas uz ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautajiem grupējumiem.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu