Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas opozīcijas domnieks Ābelītis pieķerts nelikumīgā būvniecībā

Ilustratīvs attēls | Foto: TASS/Scanpix

Jūrmalas opozīcijas domnieks Arnis Ābelītis (Tev - Jūrmalai) pieķerts nelikumīgā būvniecībā, raksta «Neatkarīgā». Ābelīti Jūrmalas būvvaldei pārkāpumu atzinis un gada laikā apņēmies būvdarbus legalizēs. Deputātam pieprasīts sakārtot papīrus.

Skaidrojot, kādēļ viņš apzināti izvēlējies būvēties patvaļīgi, deputāts apgalvojis, ka iemesls bijis naids radu starpā un īpašumu dalīšana jūras kāpā. Deputāta bizness ir sabiedriska ēdināšana. Kopā ar citiem ģimenes locekļiem viņš vada restorānu «Kūriņš» Kaugurciemā. Padomju laikos šajā mājā bija ierīkoti komunālie mitekļi, bet pēc denacionalizācijas un īpašuma atgūšanas starp mantiniekiem sācies «karš».

Šajā laikā Ābelīša vadītais «radu spārns» lēnā garā jaucis, būvējis un taisījis restorānu līdz tā pašreizējam veidolam, kas izrādījies nelikumīgs, jo vienoties ar tiem citiem radiem neparko neesot bijis iespējams. Tikai pirms gada Ābelīša ģimenei īpašumu izdevies izpirkt pilnība, bet novembrī būvvalde saņēma kāda iedzīvotāja sūdzību par nelikumīgu būvniecību šajā īpašumā.

Būvinspektors to apsekoja un konstatēja, ka nelikumīgi pārbūvēta gan dzīvojamā māja, gan saimniecības ēka un nojume, bet tualete uzcelta bez būvatļaujas. Deputāts atzinis, ka visu to izdarījis uz savu galvu un pārkāpumu noteiktajos termiņos novērsīs. Pašlaik tiek izstrādāts teritorijas lokālplānojums. Jūrmalas dome informē, ka termiņš seku novēršanai ir 2018.gada 1.jūlijs.

Administratīvais sods par patvaļīgo būvniecību šajā gadījumā nav piemērots. «Būvvalde, izvērtējot lietas apstākļus un būvinspektora konstatētos pārkāpumus, secina, ka būvētāji ar savām darbībām nav nodarījuši būtisku kaitējumu sabiedrībai un vides prasībām, konstatētos pārkāpumus ir iespējams novērst un būvniecību turpināt atbilstoši normatīvo aktu prasībām,» skaidrots pašvaldībā.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jūnijā sācis pārbaudi «par Jūrmalas pilsētas domes valsts amatpersonu darbības atbilstību likuma par valsts amatpersonām noteiktajiem ierobežojumiem un aizliegumiem».

0 Komentāri