VI ļauj nodot ekspluatācijā Stradiņa slimnīcas jauno korpusu

VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss
 

 

Veselības inspekcija (VI) atļāvusi ekspluatācijā nodot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu. VI atkārtoti veica jaunbūves higiēnisko novērtēšanu. Tā kā iepriekš konstatētās neatbilstības tikušas novērstas, inspekcija sniegusi atzinumu par objekta gatavību ekspluatācijai ar pozitīvu slēdzienu.

Kā pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, lai nodotu objektu ekspluatācijā vēl nepieciešams Rīgas būvvaldes atzinums. Tomēr slimnīca vēl vēlas, lai būvnieks, pilnsabiedrība SBRE, pabeigtu darbus ar inženiertehnisko sistēmu noregulēšanu, piemēram, medicīnas māsu izsaukšanas sistēmu. Līdz ar to slimnīca būs gatava vērsties būvvaldē, kad šie darbi būs izdarīti.

Taujāta par to, kad slimnīca varētu pārcelties uz jaunajām telpām, Sīle norādīja, ka slimnīca turas pie plāna pirmos ambulatoro konsultāciju kabinetus atvērt 1.jūnijā, līdz ar to pārvākšanās notiks maijā.

Reklāma

Jau ziņots, ka VI janvāra pirmajā pusē sniedza negatīvu atzinumu par Stradiņa slimnīcas jauno korpusu, iebilstot pret ēkas nodošanu lietošanā.

Veicot pārbaudi, inspekcija konstatēja būtiskas neatbilstības jaunbūvē, piemēram, atsevišķām telpām nebija pabeigta iekšējā apdare, nebija pabeigta durvju bloku montāža, telpas nebija sagatavotas rentgena tehnoloģiskās iekārtas montāžai un darbības organizēšanai.

Tāpat atsevišķi risinājumi, piemēram, logu konstrukcijām, apkures radiatoriem un elektrosadales skapju atrašanās vieta, neatbilda jaunbūves tehniskajam projektam, kas var radīt risku infekcijas slimību izplatībai.

Korpusa būvnieks pilnsabiedrība SBRE gan pauda, ka konstatētās neatbilstības nav attiecināmas uz būvnieka darbu.

Saistītie raksti
Čakša: nepilnības Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā neapdraud ēkas nodošanu ekspluatācijā

Čakša: nepilnības Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā neapdraud ēkas nodošanu ekspluatācijā

Kreicbergu apstiprina Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatā

Kreicbergu apstiprina Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatā

Ekspluatācijā pieņemts Stradiņa slimnīcas € 1,5 miljonus vērtais lietus kolektors

Ekspluatācijā pieņemts Stradiņa slimnīcas € 1,5 miljonus vērtais lietus kolektorsSeko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Zeme
Zeme, Gauja, 46670 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR