ES pagarina sankcijas pret Sīrijas režīmu

LETA/AFP
ES pagarina sankcijas pret Sīrijas režīmu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Max Black / TT NYHETSBYRÅN

Eiropas Savienība (ES) pirmdien vēl uz gadu pagarinājusi sankcijas pret Sīrijas valdību, ņemot vērā «notiekošās represijas pret civiliedzīvotājiem».

ES dalībvalstu ministru sanāksmē Briselē tika nolemts pagarināt sankcijas pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu līdz 2019.gada 1.jūnijam un papildināt «melno sarakstu», kurā iekļauti Sīrijas pilsoņi, kuriem aizliegts iebraukt ES un iesaldēti visi ES esošie līdzekļi.

Pašreiz šajā sarakstā ir 259 cilvēki un 67 organizācijas.

«Ņemot vērā notiekošās represijas pret civiliedzīvotājiem, ES nolēma saglabāt savus ierobežojošos pasākumus pret Sīrijas režīmu un tā atbalstītājiem saskaņā ar ES stratēģiju Sīrijā,» paziņojusi Eiropadome.

Sīrijai piemērotās sankcijas ietver naftas embargo, ierobežojumus investīcijām, Sīrijas centrālās bankas līdzekļu iesaldēšanu ES un ierobežojumus eksportēt uz Sīriju aprīkojumu, kas var tikt izmantots represijās.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu