C, 18.08.2022.

Drošības naudu «Vairāk saules» darbinieku atbrīvošanai aizdevis uzņēmējs Kaspars Garkanis

TVNET/LETA
Drošības naudu «Vairāk saules» darbinieku atbrīvošanai aizdevis uzņēmējs Kaspars Garkanis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Drošības naudu 60 000 eiro apmērā restorānu tīkla «Vairāk saules» grāmatvedes Marikas Vītoliņas un līdzīpašnieka Aivo Šneidera atbrīvošanai aizdevis uzņēmējs Kaspars Garkanis, šodien vēsta žurnāls «Ir».

Pievienota 4. rindkopa

Žurnāls vēsta, ka minētie cilvēki atbrīvoti pret uzņēmuma iemaksātu 30 000 eiro drošības naudu par katru, kā naudas izcelsmi norādot aizdevumu no Garkaņa.

Kurjers un ēdienu piegādes daļas vadītājs Dmitrijs Balaba atbrīvots bez drošības naudas, bet Edgars Štrombergs, kurš uzņēmumam nodrošinājis interneta pieslēgumu un instalējis operētājsistēmas, paturēts apcietinājumā.

Policijai radušās aizdomas, ka četrotne darbojusies organizētā grupā - Balaba atgādājis kādu nelegālu datorprogrammu, ar kuru iespējams sagrozīt dienas ienākumus kases aparātos, Štrombergs pieslēdzies pie kases aparātu datu apstrādes sistēmām un veicis neatļautu to grozīšanu, bet Vītoliņa grāmatvedības reģistros nav norādījusi patiesās darbinieku darba algas, kas daļēji izmaksātas arī no melnās kases. Norādes par veicamajām darbībām esot devis Šneiders, kurš arī personīgi izmaksājis aplokšņu algas darbiniekiem.

«Vairāk saules» līdzīpašnieks Endijs Bērziņš aģentūrai LETA norādīja, ka aizdevums no Garkaņa lūgts, jo «Vairāk saules» vēlējās pēc iespējas ātrāk palīdzēt saviem darbiniekiem. «Uzņēmumam pašam tobrīd bija aizturēta grāmatvede, izņemti visi dokumenti, zīmogi, datori, telefoni un tādejādi apgrūtināta rīcība ar banku kontiem. Tāpēc šajā situācijā lūdzām palīdzēt cilvēkiem, kuri mūs pazīst un uzticas,» sacīja Bērziņš, paužot pateicību Garkanim par palīdzību un piebilstot, ka šonedēļ uzņēmējam nauda tiks atdota.

Jau ziņots, ka krimināllietā par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā «Vairāk saules» aizdomās turētā IT speciālista Štromberga aizstāvji ir pārsūdzējuši viņam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu, aģentūrai LETA atklāja zvērināts advokāts Mareks Halturins.

Viņš skaidroja, ka tiesa Štrombergam apcietinājumu piemēroja, jo tās ieskatā viņš varētu traucēt izmeklēšanas gaitu.

Halturins uzsvēra, ka Štrombergs neatzīst vainu sev izvirzītajās apsūdzībās. Taču no plašākiem komentāriem aizstāvis atturējās.

Patlaban nav zināms, kad tiesa atkārtoti izvērtēs IT speciālistam piemēroto drošības līdzekli.

Jau ziņots, ka Valsts policija aizdomās par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā «Vairāk saules» 12.jūnijā aizturēja četras ar restorānu tīklu saistītas personas. Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro zaudējumi.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trīs aizturētajām personām kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu. Taču diviem no tiem tika noteikta katram 30 000 drošības nauda, pēc kuras šīs personas var tikt atbrīvotas. Ceturtajam aizdomās turētajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Uzņēmuma pārstāvji kategoriski noliedz policijas pārmetumus un pieļauj, ka notikušais ir konkurentu provokācija. Vēlāk publiski izskanēja, ka īsu brīdi pēc tam, kad Valsts policija bija sākusi kratīšanu uzņēmuma «Vairāk saules» restorānos, vairāki Rīgas tirdzniecības centri saņēmuši e-pastus no konkurējošā picēriju tīkla «Čili pica», ko pārvalda Lietuvā reģistrētā uzņēmuma «Čili Holdings» meitasfirma.

Kā liecina «Firmas.lv» dati, restorānu tīkla «Vairāk saules» īpašniece SIA «Vēl vairāk saules» dibināta 2002.gadā. Uzņēmums pieder tā dibinātāja Endija Bērziņa vadītajai AS «VVS Holding», kurā viens no padomes locekļiem ir zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds. 2017.gadā «Vēl vairāk saules» strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un 216 122 zaudējumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu