«Skonto būve» vaino «Eko osta» nepamatota maksātnespējas pieteikuma iesniegšanā

LETA
«Skonto būve» vaino «Eko osta» nepamatota maksātnespējas pieteikuma iesniegšanā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis
SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis Foto: Ieva Čīka/LETA

SIA «Skonto būve» vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs pret SIA «Eko osta», vainojot to nepamatota maksātnespējas pieteikuma iesniegšanā pret būvfirmu, informēja «Skonto būve» pārstāvji.

«Skonto būve» tuvākajā laikā vērsīšoties atbilstošajās instancēs savu likumisko tiesību aizstāvībai par nepamatota maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu, tostarp saskaņā ar Krimināllikuma 214.pantu aicinot ierosināt kriminālprocesu pret «Eko osta» par nepatiesa maksātnespējas procesa pieteikuma iesniegšanu.

«Skonto būve» informēja, ka maksātnespējas pieteikums iesniegts par «Eko osta» darbu izpildi objekta Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektēšana un sanācijā. Kā apgalvo būvfirma, «Eko osta» pretēji līguma nosacījumiem ir izrakstījusi nepamatotus rēķinus par ar pasūtītājiem nesaskaņotiem darbiem.

«Skonto būve» kategoriski noliedz, ka tai būtu jebkādas parādsaistības pret «Eko osta», kurām būtu iestājies izpildes termiņš.

«Skonto būve» norādīja, ka Maksātnespējas likuma mērķis ir veicināt finansiālās grūtībās nonākuša parādnieka saistību izpildi, taču šajā gadījumā «Eko osta» ar maksātnespējas procesa palīdzību cenšas risināt savas problēmas, vienlaikus nomelnojot «Skonto būve» reputāciju.

Kā liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija, Zemgales rajona tiesā Jelgavā iesniegts pieteikums par būvkompānijas SIA «Skonto būve» maksātnespēju. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Eko osta».

«Skonto būve» maksātnespējas procesa administratora pretendents ir Guntars Birsāns.

Zemgales rajona tiesas informācija liecina, ka «Skonto būves» maksātnespējas pieteikumu plānots skatīt šogad 2.jūlijā.

Kompānija «Skonto būve» ir reģistrēta 1995.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 4 270 393 eiro. Kompānijas kapitālā 95% pieder SIA «Skonto Construction» (iepriekš «Grif 1»), kura pastarpināti pieder Guntim Rāvim, bet 5% - SIA «M investīciju fonds», liecina «Firmas.lv» informācija.

«Skonto būves» apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.novembra līdz 2016.gada 31.oktobrim, bija 31,149 miljoni eiro, kas ir 3,9 reizes mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet uzņēmuma peļņa saruka 4,1 reizi un bija 1,479 miljoni eiro. Pagājušā finanšu gada rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Savukārt «Eko osta», pēc «Firmas.lv» datiem, reģistrēta 1999.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 2 161 737 eiro. Kompānijas lielākais dalībnieks ir Andrejs Laškovs (95%). 2016.gadā «Eko osta» strādāja ar apgrozījumu 4,185 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,9% mazāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,1 reizi un bija 173 568 eiro. Kompānijas pagājušā gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu