Sausuma dēļ arī Kandavas novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

TVNET/LETA
Sausuma dēļ arī Kandavas novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: AP/Scanpix

Ilgstošā sausuma dēļ Kandavas novada dome lūgusi Ministru kabinetu Kandavas novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, uzzināja pašvaldībā.

21.jūnijā Vides aizsardzības un komunālo jautājumu komitejas sēdē domes deputāti izskatīs jautājumu «Par ārkārtas situāciju Kandavas novadā ilgstoša sausuma dēļ», un pēc tam tajā pašā dienā ir plānots sasaukt ārkārtas domes sēdi.

Pašvaldībā skaidroja, ka Kandavas novadā ir iestājies ilgstošs sausuma periods un nokrišņi nav bijuši gandrīz divus mēnešus, līdz ar to lauksaimnieki ir nonākuši grūtā situācijā. Sausuma un karstuma dēļ ir cietuši pilnīgi visi lauksaimniecības augi, lopkopji nespēj savākt pietiekoši daudz barības ziemas periodam, iegūstot vien trešo daļu no paredzētā daudzuma. Ganības ir izdegušas un neataug, lopi tiek piebaroti ar iepriekšējā gada barību.

Zemnieki ir informējuši Kandavas novada pašvaldību, ka sausā laika dēļ var ciest 80% ražas - tas nozīmē, ka lauksaimniekiem būs problēmas nokārtot kredītsaistības un viņi cietīs zaudējumus, kā arī nespēs nokārtot savas saistības ar Lauku atbalsta dienestu.

Pamatojoties uz lauksaimnieku lūgumu, Kandavas novada pašvaldība lūdz Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā Kandavas novadā un realizēt atbalsta pasākumus krīzes situācijas pārvarēšanai.

Jau ziņots, ka ilgstošā sausuma dēļ ārkārtas situāciju lauksaimniecībā lūdz izsludināt arī Ventspils, Kuldīgas un Saldus novadā. Arī Alsungas un Brocēnu novados sausuma dēļ pieļauj iespēju prasīt izsludināt ārkārtas situāciju, piektdien intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ģenerāldirektors Guntis Vilnītis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu