Pazuduši bērni un veselības problēmas - glābējiem saspringta nedēļas nogale

FOTO: Rīgas Pašvaldības policija

Sestdien, 16. jūnijā, pulksten 17.00 pie Rīgas pašvaldības policijas glābējiem Vecāķu peldvietā pēc palīdzības vērsās kāda sieviete, kurai bija pazudusi divus gadus vecā meita. Viens no glābējiem nekavējoties ar policijas operatīvo kvadriciklu devās pārmeklēt peldvietu. Aptuveni pēc 10 minūtēm meitenīte tika atrasta netālu esošajā rotaļu laukumā. Bērns nodots mātei.

Tās pašas dienas vakarā uz Lucavsalas glābšanas staciju atnāca kāda sieviete ar četrus gadus vecu zēnu. Bērns bez pieaugušo uzraudzības staigājis apkārt. Kad sieviete piegājusi viņam klāt, puisēns stāstījis, ka pazaudējis mammu. Viens no glābējiem ar kvadriciklu devās pārmeklēt peldvietu. Viņš atrada zēna māti. Arī šajā gadījumā bērns nodots mātei.

Savukārt svētdien, 17. jūnija naktī pie glābšanas stacijas «Vecāķi» vārtiem piebrauca kāds manāmi iereibis autovadītājs. Vīrietis nekavējoties tika apturēts. Datu pārbaudes laikā atklājās, ka autovadītājam nav arī vadīšanas tiesību. Glābēji vīrieti nodeva Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Pulksten 13.00 pie glābšanas stacijas «Bābelīte» glābējiem vērsās kāda sieviete, kura peldvietā atradusi citai personai piederošu pasi. Dokuments nodots Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākajām procesuālajām darbībām.

Tikmēr glābšanas stacijas «Vecāķi» glābēji, novērojot peldvietu, pamanīja kādu ūdens motociklu, kurš iebraucis peldvietā. Ar tā vadītāju veiktas preventīva rakstura pārrunas, pēc kā ūdens motocikla vadītājs savu spēkratu izstūma no peldvietas un devās prom.

Neilgi pēc pulksten 13.00 ar dažu minūšu starplaiku pie glābējiem Lucavsalā vērsās septiņus un deviņus gadus veci zēni, kuri bija sagriezuši kājas. Abiem zēniem sniegta pirmā medicīniskā palīdzība.

Dažas stundas vēlāk glābšanas stacijas «Rumbula» glābēji ar policijas operatīvo motorlaivu, apskatot Daugavas krastus, pamanīja divus nemarķētus zvejas tīklus. Abi nelegālie zvejas tīkli izcelti no ūdenstilpes. Notikuma vietā tīklu piederību neizdevās noskaidrot. Nelegālie zvejas rīki konfiscēti, un sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Pulksten 15.22 pie glābšanas stacijas «Vecāķi» glābējiem vērsās kāda sieviete, kurai bija pazudusi piecus gadus veca mazmeita. Glābēji meiteni pludmalē atrada un nodeva vecmāmiņai. Ar kundzi veiktas preventīva rakstura pārrunas par bērna rūpīgāku pieskatīšanu.

Tikmēr pie glābšanas stacijas «Lucavsala» darbiniekiem vērsās vēl viens zēns, kurš peldvietā bija sagriezis kāju. Arī šajā gadījumā bērnam brūce apkopta un uzlikts plāksteris.

Pulksten 16.01 glābšanas stacijas «Vakarbuļļi» darbinieki, apbraukājot peldvietu ar policijas operatīvo kvadriciklu, pamanīja krastā izskalotu beigtu roni. Glābēji sazinājās ar SIA «Citi medību lauki» darbiniekiem. Aptuveni stundu vēlāk uzņēmuma darbinieki jau bija ieradušies notikuma vietā un roņa mirstīgās atliekas savāca.

Pulksten 17.35 pie glābšanas stacijas «Vecāķi» darbiniekiem pienāca kāds trīs gadus vecs zēns, kurš bija nobrāzis roku. Glābēji bērnam sniedza pirmo medicīnisko palīdzību, pēc kā zēns ar vecākiem devās prom.

Savukārt pulksten 17.50 pie glābšanas stacijas «Vakarbuļļi» glābējiem vērsās kāda 71 gadu veca kundze. Sievietei reiba galva un bija sākusies vemšana. Nekavējoties izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Gaidot mediķus, peldvietas glābēji sniedza pirmo palīdzību – sirmajai kundzei iedeva padzerties vēsu ūdeni, viņu noguldīja ērtā guļus pozā un apsedza ar mitru dvieli. Drīz pēc tam sirmā kundze nodota mediķiem.

Uz augšu