Pk, 19.08.2022.

Cilvēks, bez kura Keita un Viljams neiztiek: auklīte ar zināšanām pretterorismā

Saimniece
Cilvēks, bez kura Keita un Viljams neiztiek: auklīte ar zināšanām pretterorismā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: PA Wire/ SIPA/ Scanpix

Princis Viljams un Keita Midltone tagad ir trīs bērnu vecāki, un, ja vien viņiem nebūtu karalisko pienākumu, tad Kembridžas hercogu pāris, visticamāk, būtu pilnas slodzes vecāki. Bet, tā kā darbs tomēr prasa savu, tad karaliskajam pārim ir neatsverams palīgs bērnu pieskatīšanā – auklīte Marija Terēze Turiona Borallo, kura ieguvusi zināšanas vienā no ekskluzīvākajām auklīšu skolām pasaulē, ziņo cosmopolitan.com. Lūk, viss, ko būtu vērts par viņu zināt!

 

Kāpēc sākotnēji Viljams un Keita nav vēlējušies auklīti bērniem?

2013. gadā, kad piedzima princis Džordžs, Viljams un Keita nolīga karalienes Elizabetes bijušo mājkalpotāju, lai viņa palīdzētu ar suņa staidzināšanu, veļas mazgāšanu un citiem mājas darbiem. Bet brīdī, kad pāris atgriezās pie savu karalisko pienākumu veikšanas, galu galā viņi izlēma par labu pilnas slodzes palīgam.

Sākumā viņi nolīga Viljama bērnības auklīti Džesiju Vebu (72) kā pagaidu variantu. Pēc tam pāris nolīga spāņu izcelsmes auklīti Turionu Borallo ar lielu pieredzi auklītes darbā. Kopš tā laika viņa ir bijusi ar karalisko ģimeni un šobrīd rūpējas par princesi Šarloti un princi Luisu.

 
Foto: EMPICS Entertainment/ Scanpix

Kur viņa dzīvo?

Marija Terēze dzīvo kopā ar karalisko ģimeni Kensingtonas pilī. Tas nozīmē, ka, atrazdamās pilī, viņa bauda lielu daļu to pašu priekšrocību, ko, piemēram, princis Harijs un Megana Mārkla, kuri arī dzīvo šajā pilī.

 
Foto: EPA/REUTERS/ Scanpix

Kuros ģimenes ceļojumos viņa dodas līdzi?

Karaliskās auklītes bieži dodas līdzi ģimenēm, kurās viņas strādā, arī starptautiskajos ceļojumos. Turiona Borallo kopā ar visu ģimeni karaliskajā ceļojumā devās 2014. gadā uz Austrāliju, 2016. gadā uz Kanādu un 2017. gadā uz Poliju un Vāciju.

 
Foto: REUTERS/ Scanpix

Vai šādas prasmes vairāk nepiedien apsargiem, ne auklītēm?

Marija Terēze, kura mācījusies prestižajā Norlandas aukļu skolā, ir ieguvusi prasmes pašaizsardzībā, pretterorisma tehnikās, kā arī apgūta drošas braukšanas prasme (gadījumiem, kad karaliskos bērnus nepieciešams kur nogādāt).

Zinātāja karaliskajos jautājumos Viktorija Mērfija «ABC News» sacīja: «Auklītēm tiek iemācīts viss no drošas braukšanas līdz drošības jautājumiem – kā parūpēties par nākamo karali vai karalieni. Tas nozīmē, ka Turiana Borallo patiešām zina visu, kas varētu būt nepieciešams bērnu audzināšanai.»

 
Pašaizsardzības nodarbība Norlandas koledžā
Pašaizsardzības nodarbība Norlandas koledžā Foto: SWNS/ Scanpix

Kas tā par īpašo skolu «superauklītēm»?

Norlanda skola ir vienīgā šāda veida skola Anglijā. Vienā klasē tiek uzņemti aptuveni 90 studentu. Lai iegūtu diplomu, jāmācās četri gadi, pēdējais gads tiek pavadīts praksē pie ģimenes.

Studenti iegūst divus diplomus vienlaicīgi – Norlandas skolas un Glosteršīras universitātes (studijas par bērnu audzināšanu).

Lai studētu Norlandas skolā, gadā jāšķiras no 19 000 dolāru.

Skolas absolventi pēc tās beigšanas saņem vidēji sešus darba piedāvājumus. Auklītes, kuras pabeigušas mācības šajā skolā, visbiežāk strādā pie prestižākajām ģimenēm visā pasaulē.

 
Foto: AFP/ Scanpix

Kādas valodas auklīte māca bērniem?

Turiona Borallo, palīdzot audzināt bērnus, tiem māca sarunāties divās valodās.

Tiek ziņots, ka princis Džordžs un princese Šarlote mācās ne tikai angļu valodu, bet arī spāņu – no viņu auklītes. Vēl pirms sācis apmeklēt dārziņu, princis Džordžs spāņu valodā pratis aizskaitīt līdz 10.

 
Foto: REUTERS/ Scanpix

Kādu apģērbu valkā auklīte?

Reizēm Marija Terēze ir manīta īpatnējā uniformā – brūnā halātkleitā. Gan Keitas Midltones māsas Pipas kāzās, gan princeses Šarlotes kristībās viņa bija šajā uniformā. Kā izrādās, tā ir Norlandas skolas izsniegtā forma tās absolventiem.

Mācību laikā auklītēm jābūt sasietiem matiem, kosmētika lietojama minimāli, ir atļauts viens pāris auskaru. Uniforma tika radīta, lai auklītes atšķirtu no mājkalpotājām. Bet nav obligāta prasība to nēsāt ārpus skolas.

 
Foto: Reuters/ Scanpix

Cik liela ir auklītes alga?

Norlandas skolas direktore atklāja, ka pieredzējušākās auklītes, kas dzīvo un strādā Londonā, var saņemt pat virs 100 000 dolāru lielu algu gadā.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu