Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons pagājušajā mēnesī izteicās, ka ASV esot gatavas atcelt ekonomiskās sankcijas Ziemeļkorejas režīmam un pēc iespējas ātrāk, kā arī sākt tirdzniecību un investīcijas.
Kā vēsta Dienvidkorejas laikraksts «DongA Ilbo» Kima Čenuna padomnieks Kims Jončols pagājušajā nedēļā pagājušajā nedēļā publiski aicināja Trampa administrāciju sniegt atbalstu un investīcijas tūrismā apmaiņā pret Ziemeļkorejas denuklearizāciju.
Neskaitot Ziemeļkorejas lēto un disciplinēto darbaspēku, Ziemeļkorejai ir arī plaši minerālu resursi. Kā liecina Seulā bāzētā Ziemeļkorejas Resursu institūta 2013.gada aplēses, šo minerālu vērtība ir aptuveni seši triljoni ASV dolāru.
Ārvalstu kalnrūpniecības uzņēmumiem nebija piekļuves šīm plašajām dabas bagātībām, ņemot vērā Ziemeļkorejai noteikto sankciju režīmu.
Pat tie ārvalstu uzņēmumi, kas iepriekš Ziemeļkorejā piedzīvojuši nepatīkamus brīžus, saglabā optimismu.
Ēģiptes telekomunikāciju uzņēmums «Orascom Telecom Media and Technology Holding» 2009.gadā sāka savu darbību Ziemeļkorejā, strādājot pie valsts mobilo telekomunikāciju tīklu izveides.
Tomēr projekts «Koryolink» sastapās ar grūtībām, Ēģiptes uzņēmumam zaudējot ekskluzīvu pieeju Ziemeļkorejas tirgum pēc Kima Čenuna nākšanas pie varas 2011.gadā un viņa lēmuma veidot mobilo sakaru tīklu pašas Ziemeļkorejas spēkiem.
«Valstij piederoša konkurenta parādīšanās un stingrais sankciju režīms padarīja mūsu darbību mazāk pievilcīgu. Tomēr [iespējamā] sankciju atcelšana un miers starp abām Korejām uzlabos vispārējo Ziemeļkorejas uzņēmējdarbības vidi, tādējādi pozitīvi ietekmējot arī «Koryolink»,» norādīja «Orascom» pārstāvji.