5 iemesli, kādēļ tavam bērnam sportot no mazotnes

FOTO: depositphotos.com

Protams, ērtāk un vieglāk pēc darba dienas ir iekrist dīvānā, brīvdienās iziet mierīgā pastaigā vai vienkārši laiskoties pavasara saulītē. Bet nedrīkstam aizmirst, ka esam vistiešākais paraugs saviem bērniem - lieks būtu izbrīns, ja arī viņi neizrādītu interesi par jebkādām sportiskām aktivitātēm. Tomēr apdomāsim kaut piecas reizes, pirms ļaujamies slinkumam. Uzzini, kāpēc arī pašiem mazākajiem ir svarīgi treniņi un kā tas var ietekmēt viņu veselību.

 

FOTO: Pexels.com

Fiziskās sagatavotības un maņu attīstīšana

Treniņi un sporta nodarbības, kas paredzētas bērniem, bieži ir caurvītas ar rotaļu elementiem, kur bērnam jāizmanto galvenās maņas (redze, dzirde un tauste). Šādas fiziskās aktivitātes nodarbina ne tikai prātu un uzmanību, bet arī attīsta maņas. Tā kā šie treniņi visbiežāk norit grupās, kur bieži ir nepieciešams komunicēt uzdevumu gaitā, tas veido arī grupas saliedētību un savstarpēju sapratni.

 

FOTO: Depositphotos.com

Sportošana uzlabo imunitāti

Regulāra sportošana uzlabo vielmaiņu un prāta spējas, stiprina imunitāti un mazina slimošanas iespējamību. Sportisko aktivitāšu regularitātei ir ļoti liela nozīme, jo tieši fizisko aktivitāšu regularitāte nodrošina ciklisku enerģijas patēriņu un atjaunošanās ritmu nedēļas gaitā, kā arī stimulē organisma vielmaiņu, tai skaitā skābekļa apgādi muskuļos un smadzenēs.

 

FOTO: Depositphotos.com

Prasme sadraudzēties un sastrādāties

Sportojot grupu treniņos, bērniem rodas lieliska iespēja komunicēt ar citiem vienaudžiem un iepazīt jaunus draugus, kuri ir arī domubiedri – sports vieno! Ja salīdzina bērnu sporta treniņus ar pieaugušo sportošanu, kur sistemātiska fizisko spēju attīstīšana ir treniņa galvenais mērķis, bērniem viens no svarīgākajiem aspektiem treniņos ir regulāra kustība, bieži arī darbs grupās kā vienotai komandai. Pulcēšanās pirms un pēc treniņiem mēdz būt arī papildu stimuls apmeklēt nodarbības.

 

FOTO: Depositphotos.com

Mērķtiecība

Sportošana veido stipru pašapziņu, mērķtiecību un pārliecību par savām spējām. Pozitīvi disciplinētas ikdienas gaitas un ar pozitīvām emocijām izpildīti fiziskie vingrinājumi un uzdevumi palīdz attīstīt arī emocionālās un rakstura īpašības. Nepadošanās pie pirmās neveiksmes, pašapziņa un izpratne par to, ka sasniegumi nenāk tāpat vien, – šīs īpašības turpmāk dzīvē bērnam būs ļoti nepieciešamas.

 

FOTO: Depositphotos.com

Stāja

Nav noslēpums, ka bieža uzturēšanās nemainīgā pozīcijā un mazkustīgums (skolas sols, digitālo ierīču lietošana mājās un transportā) nodara kaitējumu stājai. Sportošana no mazotnes samazina iespējamos stājas problēmu un citu kaišu rašanās risku. Praktiski visu sporta veidu nodarbībās mazajiem sākotnēji tiek attīstīta vispārēja fiziskā sagatavotība – veiklība, koordinācija un līdzsvars. Šādi tiek nodarbināta praktiski visa ķermeņa muskulatūra, kas palīdz arī ārpus nodarbībām kustēties tā, kā treniņos apgūts, un saglabāt muskulatūras attīstību balansā.

Sportošanas nozīmi un treniņu nepieciešamību skaidroja Rimi Bērniem fiziskās sagatavotības eksperts Kārlis Birmanis.

Uz augšu