Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Indexo»: Latvijā tiek izplatīti dārgi vai pat kaitnieciski apdrošināšanas produkti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijā uzkrājošās dzīvības apdrošināšanā tiek izplatīti ļoti dārgi vai pat kaitnieciski produkti, atzina ieguldījumu pārvaldes sabiedrība «Indexo» izpilddirektors Toms Kreicbergs.

«Pensiju pārvaldītājs «Indexo» ir veicis Latvijas uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas tirgus analīzi, kas atklāj absurdi dārgu vai pat kaitniecisku produktu izplatīšanu un nelietderīgu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksas izmantošanu daudzu miljonu eiro apmērā. «Indexo» ir atklājis, ka tirgus dalībnieki - vadošie dzīvības apdrošinātāji un ar tiem saistītās komercbankas - ekspluatē Latvijas nodokļu likumdošanu, tirgū piedāvājot ārkārtīgi neizdevīgus ieguldījumu produktus, kurus daudzos gadījumos pat var uzskatīt par kaitnieciskiem. Šie produkti klientam kļūst pievilcīgi tikai un vienīgi IIN atmaksas dēļ,» pauda ieguldījumu pārvaldes sabiedrībā.

Kompānijā arī atzīmēja, ka IIN atmaksa faktiski ir kļuvusi par valsts subsīdiju šim apdrošinātāju un banku darbības virzienam. «Rezultātā valsts atmaksā iedzīvotājiem nodokļus daudzu miljonu eiro apmērā, bet nesasniedz izvirzīto mērķi - veicināt iedzīvotāju uzkrājumu veidošanos,» pauda «Indexo» pārstāvji.

Kreicbargs informēja, ka «Indexo» ir izstrādājis vairākus priekšlikumus, lai novērstu šo situāciju, mainītu tirgus dalībnieku uzvedību, kā arī veicinātu konkurenci.

Plašāk par «Indexo» veikto pētījumu, tā secinājumiem un ierosinājumiem plānots stāstīt preses konferencē, kas notiks trešdien, 9.maijā, plkst.11, viesnīcas «Monika Centrum Hotels» konferenču zālē (Elizabetes 21, Rīga).

Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2017.gada 16.maijā izsniedza «Indexo» licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai ar pamatdarbību valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanā. Savukārt darbu valsts fondēto pensiju līmenī «Indexo» sāka pērn 3.jūlijā.

Pēc «Firmas.lv» datiem, «Indexo» dibināta 2017.gada janvārī. Tās lielākais īpašnieks ir SIA «DVH», kuras īpašnieki savukārt ir SIA «Perfect Match» (40%), kas pieder Igaunijas pilsonim Henrikam Karmo, SIA «VSCAP» (30%), kas pieder Valdim Siksim, un Druvis Mūrmanis (30%). «Indexo» pamatkapitāls ir 2,265 miljoni eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu