S, 13.08.2022.

Brazīlijā izdegusi un sabrukusi 26 stāvu ēka

TVNET
Brazīlijā izdegusi un sabrukusi 26 stāvu ēka
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Brazīlijas Sanpaulu pilsētas centrā otrdien gāzes sprādziena izraisītā ugunsgrēkā sagruvusi 26 stāvu dzīvojamā māja.

Sprādziens ēkas ceturtajā stāvā notika naktī, liesmas strauji apņēma stāvu pēc stāva. Dzēšanas darbos piedalījās vairāk nekā 170 ugunsdzēsēju, kas centās evakuēt cilvēkus, tomēr 90 minūtes pēc ugunsgrēka sākuma augstceltne sagruva.

Vietējie mediji ziņo, ka ēkā, kas kādreiz bijusi federālās policijas mītne, nakšņojuši bezpajumtnieki un aptuveni pussimts ģimeņu, kas ievākušās nelikumīgi, bet daudzi iemītnieki pēc sprādziena paspējuši pamest ēku.

Oficiālas informācijas par upuriem vēl nav. Kā vēsta radiostacija «Radio Brandnews FM», šobrīd zināms, ka gājis bojā viens un pazuduši vismaz trīs cilvēki, tomēr ugunsdzēsēji baidās, ka zem gruvešiem varētu būt palikuši vēl citi upuri. Vairākas stundas pēc ēkas sabrukšanas no gruvešiem joprojām ceļas dūmi.

Sabrūkot degošajai mājai, aizdegās vēl viena ēka ielas otrā pusē, bet tai sabrukšana nedraud. Tika evakuēta tuvējā viesnīca, bloķēta piebraukšana vairākiem kvartāliem.

Kā izteicies Sanpaulu gubernators Marsio Franka, tādu vai citādu traģēdiju varēja paredzēt, jo šī ēka sākotnēji nebija celta kā dzīvojamā māja. Pēc viņa teiktā, šai rajonā ir aptuveni 150 ēkas, kas apdzīvotas nelikumīgi, bet juridiski ir ļoti grūti panākt, lai iemītnieki atstāj vecās un savu laiku nokalpojušās mājas.

Pēc ugunsdzēsēju teiktā, iedzīvotāji bija veikuši nelikumīgas pārbūves, kas veicināja liesmu izplatīšanos, - izvākuši liftus, un tukšajās liftu šahtās kā skursteņos izveidojusies spēcīga vilkme. Mājā bijis savākts arī daudz labi degošu lietu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais