Aprīļa sākumā Latvijā turpina atgriezties gājputni

Marta beigās un aprīļa sākumā Latvijā turpina atgriezties gājputni, liecina informācija portālā «Latvijasputni.lv».

Pirmdien, 2.aprīlī Jaunmārupes apkārtnē, Mārupes novadā manītas divas īsknābja zosis. Savukārt Nīcas laukos, Nīcas novadā tajā pašā dienā redzētas septiņas Kanādas zosis.

Sestdien, 31.martā Neretas apkārtnē, Neretas novadā gredzenošanai noķerts viens mazais ķeģis. Tāpat sestdien manīti četri gaišie ķeģi kopā ar apmēram 30 parastajiem ķeģiem Mērsragā.

Piektdien, 30.martā redzēta viena pelēkā cielava Daugavas krastā pie Ķengaraga putnu torņa, Rīgā, bet tajā pašā dienā - viena Lapzemes stērste, pārlidojot ar saucieniem Jaunmārupes apkārtnē, Mārupes novadā.

Dienu iepriekš, 29.martā manīta viena Kanādas zoss pie Ķengaraga dīķa jeb «gulbju barotavas», Rīgā.

Kā ziņots, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis iepriekš brīdināja - lai arī putnu gripas aktivitāte Eiropā šogad ir zemāka nekā pērn, putnu turētājiem Latvijā jābūt piesardzīgiem un jāturpina ievērot biodrošības pasākumus, jo saslimšanas risks joprojām ir augsts. Viņš norādīja, ka putnu turētājiem visā Latvijā ir būtiski ievērot biodrošību, ir sevišķi periodā, kad atgriežas gājputni, jo riski ir augsti - pērn saimniecībās Nīderlandē un Zviedrijā tika konstatēta mājputnu saslimšana ar putnu gripu.

Šogad, atšķirībā no pagājušā gada, Latvijā netiks noteikti mājputnu turēšanas ierobežojumi, jo putnu gripas aktivitāte Eiropā ir zemāka.

Uz augšu
Back