Sv, 25.09.2022.

Tūkstošiem Kemerovas iedzīvotāju pēc ugunsgrēka dodas protestēt

TVNET/LETA/DOŽDJ
Tūkstošiem Kemerovas iedzīvotāju pēc ugunsgrēka dodas protestēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TASS/Scanpix

Kemerovā, kur svētdien notikušajā lielveikala ugunsgrēkā gāja bojā vismaz 64 cilvēki, otrdien uz stihisku mītiņu pie apgabala administrācijas ēkas pulcējušies vairāki tūkstoši demonstrantu, vēsta aģentūra «Interfax».

(Papildināta ziņa.)

Mītiņotāji, kas neizklīst jau vairāk nekā četras stundas, pieprasa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš otrdienas rītā ieradies traģēdijas vietā, kā arī Kemerovas apgabala administrācijas, tostarp gubernatora Amana Tuļejeva demisiju.

Izskan arī aicinājumi atkāpties pašam Putinam.

Tomēr visaktuālākā mītiņotāju prasība šobrīd ir nosaukt patieso bojāgājušo skaitu.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem ugunsgrēkā gājuši bojā 64 cilvēki, no kuriem šobrīd ir atpazīti 25. Starp bojāgājušajiem ir 41 bērns.

Foto: TASS/Scanpix

Vēl 67 cilvēki guvuši ievainojumus. No viņiem 14, tostarp trīs bērni, atrodas slimnīcās.

Vairāk nekā desmit cilvēki joprojām skaitās pazuduši bez vēsts.

Tikmēr kopš pirmdienas vakara sociālajos tīklos izplatās valodas par simtiem bojāgājušo, un pilsētnieki ir pārliecināti, ka varasiestādes apzināti pazemina upuru skaitu.

Vietējie mediji ziņo, ka mītiņa norises vietā ieradušās seši autofurgoni ar policijas īpašo izdevumu vienības OMON kaujiniekiem, kā arī piecas ātrās palīdzības automašīnas.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins paziņojis, ka saskaņā ar pašreizējo galveno versiju ugunsgrēku izraisījis īssavienojums ēkas elektroinstalācijā.

Otra notikušā versija esot atklātas liesmas izmantošana, taču tā esot mazticama, piebildis Bastrikins.

Viņš arī pavēstījis, ka ēkas ugunsdzēsības signalizācija nav darbojusies kopš 19.marta un ka apsargs, kad kļuvis zināms par ugunsgrēku, nav iedarbinājis arī ar roku ieslēdzamo nelaimes izziņošanas sistēmu.

Šobrīd aizturēti pieci veikala vadības pārstāvji, kas pēc ugunsgrēka sākuma, nevis organizējuši evakuāciju, bet steigušies paši atstāt tirdzniecības centru, pametot kinozālēs ieslēgtos cilvēkus bez palīdzības.

Aizturēts arī apsargs, kas neiedarbināja trauksmes izziņošanas sistēmu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu