Pk, 2.12.2022.

Nastja Ribka prasa politisko patvērumu ASV un sola pastāstīt par Krievijas deputātu sakariem ar Trampu

TVNET/LETA/DW
Nastja Ribka prasa politisko patvērumu ASV un sola pastāstīt par Krievijas deputātu sakariem ar Trampu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija veiktās izmeklēšanas par korupciju varas augstākajos ešelonos varone Anastasija Vašukeviča, kas plašāk pazīstama kā Nastja Zivtiņa (Ribka) un šobrīd atrodas apcietinājumā Taizemē, vērsusies pie ASV ar lūgumu piešķirt viņai politisko patvērumu.

Lūgums par politiskā patvēruma piešķiršanu ASV pausts vēstulē, kuru Ribkas pilnvarotā persona Pāvels Junko nogādājis ASV vēstniecībā Bangkokā, trešdien vēsta telekanāls «Doždj». Vēstulē lūgts piešķirt patvērumu Ribkai un viņas paziņam Aleksandram Kirilovam (Aleksam Leslijam), kurš arī ir apcietināts Taizemē.

Skandalozu reputāciju iemantojusī sieviete par lūgumu piešķirt patvērumu ASV otrdien paziņoja savā profilā sociālajā tīklā «Instagram».

Vēl iepriekš Ribka bija sarīkojusi videotranslāciju, kurā vērsās pie ASV medijiem ar piedāvājumu izstāstīt detaļas par «mūsu godājamo deputātu sakariem ar Manafortu un Trampu».

Pēc Ribkas teikā, viņa iepriekš nav gribējusi dalīties ar šo informāciju, bet «tagad ir izveidojusies tāda situācija, ka mūs cenšas ieslodzīt un uz ļoti ilgu laiku».

«Ja jūs mani taizemiešu cietumā atradīsiet vēl dzīvu, tad es ar jums labprāt parunāšu,» viņa piebilda.

Ribka 26.februārī Taizemē tika aizturēta kopā ar savu «seksa treneri» Kirilovu un vēl astoņiem Krievijas pilsoņiem par nelikumīgu nodarbošanos ar uzņēmējdarbību - piedalīšanos Leslija organizētajos seksa treniņos.

Pati Ribka uzskata, ka viņas aizturēšanu iniciējušas Krievijas varasiestādes un ka viņas dzīvībai draudot briesmas.

Navaļnijs šomēnes publicēja izmeklēšanas materiālus, kuros Krievijas vicepremjers Sergejs Prihodjko tika vainots par īpašas labvēlības saņemšanu no oligarha Oļega Deripaskas, kurš bijis saistīts ar ASV prezidenta Donalda Trampa bijušo vēlēšanu kampaņas vadītāju Polu Manafortu.

Publicētajos materiālos izmantota Nastjas Ribkas sociālo mediju informācija. Jaunā sieviete apgalvo, ka viņai bijusi dēka ar Deripasku. Viņa arī uzrakstījusi grāmatu par savu darbu eskortservisā un intervijā Krievijas televīzijai pērn sacīja, ka laika pavadīšanai uz Deripaskas jahtas viņu nolīgusi kāda modeļu aģentūra.

Ribka 2016.gadā publicēja vairākus video, kuros Deripaska redzams uz savas jahtas, runājot ar Prihodjko.

Vienā video fragmentā Deripaska skaidro sievietei, kāpēc Krievijas un ASV attiecības ir tik sliktas.

Navaļnijs arī citēja dokumentus, kas liecinot, ka Prihodjko uz jahtas pavadījis vairākas dienas un tur ticis nogādāts Deripaskas privātajā lidmašīnā.

Navaļnija fonds iepriekš publicēja dokumentus, kas liecina, ka Prihodjko, kurš ilgi bijis valsts ierēdnis bez ievērojamiem privātiem ienākumiem, pieder grezna savrupmājā Maskavas pievārtē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu