O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums: Rubesas paziņojumi var kaitēt «Rail Baltica» stabilitātei un ilgtspējai

LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Projekta «Rail Baltica» īstenošanai izveidotā Baltijas valstu kopuzņēmuma «RB Rail» valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas paziņojumi par akcionāru savstarpējiem konfliktiem ir pilnīgi nepamatoti un var kaitēt projekta stabilitātei un ilgtspējai, apgalvojis Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma «Lietuvos geležinkeliai» meitassabiedrības «Rail Baltica statyba» vadītājs, «RB Rail» uzraudzības padomes loceklis Karolis Sankovskis.

«Uzņēmuma «RB Rail» vadītājas mēģinājumi radīt iespaidu, ka akcionāri savā starpā konfliktē, ir pilnīgi nepamatoti. Nesaprašanās pastāv tikai ar uzticēšanos zaudējušo «RB Rail» vadītāju, kuras darbības kaitē projekta reputācijai. Šobrīd projekta partneri visās trijās Baltijas valstīs cieši sadarbojas, lai projekts tiktu īstenots sekmīgi un laikā,» teikts viņa izplatītajā paziņojumā presei.

«Baibas Rubesas paziņojumi noteikti neietekmēs vienotību un ciešo sadarbību, ko uztur projekta partneri, kas lieliski saprot šā stratēģiskā projekta nozīmi un lietderību,» norādījis Sankovskis.

Viņš uzsvēris, ka Lietuvā visi darbi notiek saskaņā ar grafiku, kamēr daļa darbu, par kuriem atbild uzņēmums «RB Rail», nedaudz iekavējušies, un, lai to vērstu par labu, projekts rūpīgi jākoordinē.

Kā uzskata Sankovskis, tieši koordinācijas trūkums ir viens no iemesliem, kuru dēļ tika izteikta neuzticība kopuzņēmuma vadītājai.

Pēc viņa teiktā, neraugoties uz domstarpībām ar «RB Rail» vadītāju, attiecībā uz projekta vadību operacionālā līmenī puses pašas saskanīgi koordinē savas darbības, lai projekts neatpaliktu no grafika.

«RB Rail» akcionāri ir uzņēmumi «Lietuvos geležinkeliai», «Eiropas dzelzceļa līnijas» (EDzL) un «Rail Baltic Estonia».

Jau ziņots, ka 1.februārī notikušajā «RB Rail» akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsoja par Rubesas atstādināšanu, bet Latvijas pārstāvis, EDzL vadītājs Andris Linužs, balsojumā atturējās. Par šo balsojumu tiks lemts nākamajā «RB Rail» padomes sēdē, kura paredzēta 22.martā.

Pēc akcionāru sapulces Rubesa paziņoja, ka uzņēmuma vadībā saskārusies ar atsevišķu kompānijas padomes locekļu un patieso labuma guvēju pretdarbību «Rail Baltica» projekta pamatnostādnēm. «Atsevišķi «RB Rail» padomes locekļi pieņem lēmumus, sēžot uz diviem krēsliem. Viņi vienlaikus ir gan «Rail Baltica» projekta akcionāri, gan ieviesēji un potenciālie piegādātāji. Nepārtraukti nācās saskarties ar iejaukšanos no augšas gan iepirkumu procesos, gan «RB Rail» valdes locekļu atlases procesā,» teica Rubesa.

Viņa norādīja, ka «RB Rail» padome pastāvīgi ir traucējusi valdei pieņemt efektīvus lēmumus. «Saprotu, ka «RB Rail» padomei uzņēmuma valde ir neērta izpildvara, jo nav pakļāvusies spiedienam un centusies nodrošināt efektīvu «Rail Baltica» projekta ieviešanu,» stāstīja Rubesa. Viņa gan nevēlējās nosaukt konkrētus «RB Rail» padomes locekļus, kuri izdarījuši spiedienu, taču, jautāta, vai pretdarbība nākusi no Lietuvas pārstāvjiem, Rubesa sacīja, ka «par tādiem secinājumiem var rūpīgi padomāt». «Taču jāatceras, ka arī Igaunijas puse «Rail Baltica» projektu vēlas ieviest savādāk, nekā paredz sākotnēji starp trim valstīm panāktā vienošanās,» viņa atzina.

Rubesa par «RB Rail» valdes priekšsēdētāju tika iecelta 2015.gada oktobrī. Viņas pilnvaru termiņš beidzas 2018.gada oktobrī. «RB Rail» akcionāri ir uzņēmumi «Lietuvos geležinkeliai», EDzL un «Rail Baltic Estonia».

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu