S, 10.12.2022.

Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbus par 1,2 miljoniem eiro uzraudzīs «Geo Consultants»

LETA
Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbus par 1,2 miljoniem eiro uzraudzīs «Geo Consultants»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu inženiertehnisko uzraudzību par 1 236 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa veiks uzņēmums SIA «Geo Consultants», informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka piedāvājums izvēlēts saistībā ar tā cenas un tehniskās specifikācijas atbilstību konkursa nolikuma prasībām.

Otra konkursa pretendenta, uzņēmuma «Geocoma Marcin Chalecki» piedāvātā projekta uzraudzības pakalpojuma cena bija 1 494 440 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

VVD iepirkuma komisijas pieņemto lēmumu iespējams pārsūdzēt Iepirkumu uzraudzības birojā desmit dienu laikā.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka «Geo Consultants» 2016.gadā strādājis ar 1 150 491 eiro apgrozījumu, taču gadu noslēdza ar 67 331 eiro zaudējumiem. Uzņēmuma kapitāldaļas pieder Jānim Prolam, Agrim Krīgeram, Valdim Segliņam un Jānis Ābeltiņam. Uzņēmuma valdē darbojas Prols un Ābeltiņš.

Kā ziņots, dīķu sanācijas darbus turpinās veikt pilnsabiedrība «Inčukalns Eko», kuras piedāvājums atzīts par saimnieciski izdevīgāko. Saskaņā ar uzņēmuma piedāvājumu, sanācijas darbi tiks sākti nekavējoties pēc līguma slēgšanas, kas paredzēta janvāra beigās vai februāra sākumā, aģentūrai LETA sacīja VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Paredzēts, ka līdz 2023.gada nogalei kopējā atjaunotās zemes platība būs 2,5 hektāri. Specifiskā atbalsta īstenošanai plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 29 257 750 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums - 24 869 088 eiro un valsts budžeta finansējums līdz 4 388 662 eiro. No 29,2 miljonu eiro kopsummas pilnsabiedrībai «Inčukalns Eko» par veiktajiem darbiem paredzēts izmaksāt 26,6 miljonus eiro. Atlikušie 2,6 miljoni eiro izmantoti projekta izstrādei, kā arī daļa no tiem tiks izmantoti pilnsabiedrības darbu uzraudzībai, teritorijas vides monitoringam un citiem darbiem.

Projekta otrā posma īstenošanā, izmantojot ERAF līdzfinansējumu, paredzēta Dienvidu dīķa sanācijas pabeigšana, Ziemeļu dīķa sanācija, sanācijas darbu uzraudzība, inženiertehniskie pakalpojumi un projekta vadība.

Pilnsabiedrība «Inčukalns Eko» dibināta 2016.gadā, un tās dalībnieki ir AS «VentEko», SIA «Eko Osta», un AS «BAO».

Jau vēstīts, ka rodoties nesaskaņām starp VVD un iepriekšējo darba izpildītāju «Skonto būve», tika apdraudēta Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošana. Uzņēmums paziņoja, ka par pašreizējiem līdzekļiem darbu pabeigt nav iespējams, savukārt VVD atteicās piešķirt papildu līdzekļus. Tā vietā VVD lauza līgumu ar darbu izpildītāju un lika pamest projekta īstenošanas vietu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu