Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Reverta» veikusi pēdējo procentu maksājumu € 1,9 miljonu apmērā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Likvidējamā problemātisko aktīvu pārvaldītāja «Reverta» (iepriekš «Parex banka») veikusi pēdējo procentu maksājumu 1,9 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas komunikāciju un mārketinga vadītāja Marita Ozoliņa.

Tostarp 540 tūkstoši eiro samaksāti Valsts kasei, bet 1,4 miljoni eiro pārskaitīti jaunizveidotajai Privatizācijas aģentūras meitaskompānijai SIA «Reap», kas atbilstoši Ministru kabineta lēmumam ir atlikušo prasījuma tiesību un neizstrādāto «Reverta» aktīvu pārvaldītāja.

«Atbilstoši plānotajam, 2017.gada nogalē esam sekmīgi pabeiguši «Reverta» atlikušo prasījuma tiesību un nekustamo īpašumu nodošanu «Reap», līdz ar to «Reverta» faktiskā darbība ir beigusies,» sacīja «Reverta» likvidatore Ruta Amtmane, norādot, ka šobrīd notiek darbs pie vietējo un ārvalstu filiāļu likvidācijas pabeigšanas, turpinās vairāki nozīmīgi tiesvedību procesi, kā arī kompānija joprojām saņem iebildumus no kreditoriem, kuru prasījumus kā nepamatotus «Reverta» ir noraidījusi.

Pagājušajā gadā «Reverta» veiktie procentu maksājumi veido kopumā 19,8 miljonus eiro, bet kopš 2010.gada Valsts kasei kompānija ir samaksājusi kopumā 446,2 miljonus eiro, no kuriem 250,4 miljoni eiro ir novirzīti pamatsummas atmaksai, bet 195,8 miljoni eiro procentu maksājumiem. Kopumā valsts no «Reverta» dažādu maksājumu veidā ir saņēmusi vairāk nekā 700 miljonus eiro.

Savukārt kopējais «Reverta» atgūto līdzekļu daudzums uzņēmuma darbības laikā ir sasniedzis 765 miljonus eiro jeb 70% no tajā atstātajiem problemātiskajiem aktīviem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2012.gada maijā «Parex banka» sāka darbu ar nosaukumu «Reverta». Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2012.gada 15.martā nolēma anulēt «Parex bankai» izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļāva bankai veikt reorganizāciju, pārreģistrējot to par komercsabiedrību, kuras darbība nav saistīta ar kredītiestādes darbību. «Parex banka» kopš 2010.gada augusta vairs nesniedz komercbankām raksturīgos pakalpojumus, tādēļ arī tika nolemts mainīt statusu, kā arī nosaukumu, turpinot darbu kā profesionālam problemātisko aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumam, lai atgūtu valsts ieguldītos līdzekļus.

Tāpat ziņots, ka 2017.gada 29.maijā «Reverta» akcionāri nolēma sākt kompānijas likvidāciju, savukārt 22.jūnijā tika parakstīts līgums ar SIA «Gelvora» un Lietuvas «Gelvora» par kredītportfeļa pārdošanu.

Atbilstoši restrukturizācijas plānam «Reverta» darbību bija jāizbeidz līdz 2017.gada beigām. Lai nodrošinātu «Reverta» sākto tiesvedību turpināšanu un atlikušo aktīvu izstrādi Privatizācijas aģentūra 2017.gada novembrī izveidoja meitassabiedrību «Reap», kura pēc tiesvedību procesu pabeigšanas izbeigs darbību.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu