Turpmāk visos «Pasažieru vilciena» vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Turpmāk visos AS «Pasažieru vilciens» vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets, pavēstīja uzņēmuma pārstāvis Egons Ālers.

Pirmais vilciens, kurā pasažieri varēja bez maksas lietot bezvadu internetu, devās reisā uz Dubultiem 2013.gada augustā. Interneta pieslēguma elektrovilcienos un dīzeļvilcienos nodrošināšanas plāns paredzēja noteikta vagonu skaita aprīkošanu gada laikā.

«Šobrīd mobilo sakaru operatora «Latvijas mobilais telefons» 4G uztvērēji un bezvadu tīkla maršrutētāji ir izvietoti visos dīzeļvilcienu vagonos un visos elektrovilcienu motorvagonos. Par to, ka vagonā ir pieejams internets, norāda uzlīme salonā virs durvīm ar «WiFi» zīmi un tīkla adreses sākumdaļu,» pauda Ālers.

Viņš norādīja, ka bezvadu interneta pieejamība vilcienā ļauj ne tikai lietderīgi vai izklaidējoši pavadīt laiku, bet arī nopirkt vai uzrādīt e-biļeti, neizmantojot mobilā interneta resursus.

«Lūdzam ņemt vērā, ka datu plūsmas ātrums ir atkarīgs no attāluma līdz maršrutētājam, lietotāju skaita, kas pieslēgušies tīkla iekārtai, kā arī no vilciena atrašanās vietas attiecībā pret mobilo sakaru torņiem,» piebilda uzņēmuma pārstāvis.

«Pasažieru vilciens» ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no «Latvijas dzelzceļa» veiktajām funkcijām. Iepriekš «Pasažieru vilciens» bija «Latvijas dzelzceļa» meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu