Labākās foto un video apstrādes lietotnes

Snapseed

FOTO: play.google.com

Katru dienu pasaulē tiek kopīgoti vairāk nekā 350 miljoni «Facebook» un 95 miljoni «Instagram» fotogrāfiju, kā arī uzņemti neskaitāmi video – «YouTube» vien ik minūti tiek augšupielādēti video, kuru kopējais ilgums sasniedz 300 stundas. Lai piešķirtu skaistākajiem ar viedtālruni iemūžinātajiem dzīves mirkļiem īpašu noskaņu, mobilo sakaru operators BITE iesaka izmantot bilžu un video apstrādei mobilās aplikācijas.

«Viena no vietām, kur «noķert» unikālus foto kadrus un nofilmēt pārsteidzošus video ir dažādi sporta pasākumi. Mūsu sadarbības partnera «Ghetto Games» rīkotajos turnīros redzam, ka jaunieši savas un draugu aktivitātes, piemēram, dalību aizraujošajā «Ghetto Basket» stafetē «BITE Skill Challenge», fotografē un filmē īpaši aktīvi. Taču kvalitatīvi iemūžināt kustību ir gana liels izaicinājums pat pieredzējušiem fotogrāfiem un operatoriem, par viedierīču lietotājiem nemaz nerunājot. Šādu materiālu pēcapstrādei lieti noder mobilās aplikācijas, kas palīdz gan uzlabot attēla un video kvalitāti, gan pievienot tiem papildu efektus, tā padarot tos neatkārtojamus,» pieredzē dalās BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko.

«Foto mirkļus izvēlos spontāni un, visbiežāk, tieši tie neplānotie izdodas vislabāk! Man ir daudz bilžu no pasākumiem, jo tā ir mana darba ikdiena. Līdzīgi kā vairums sociālajos tīklos publicēju ceļojumu bildes, kā arī abu savu mīluļu - suņa un kaķa fotogrāfijas. Fotogrāfiju apstrādei daudz laika neveltu, jo patīk dabiskums, ja nu vienīgi pievienoju kādu gaismas efektu vai sakombinēju foto kolāžu. Ikdienas steigā labi noder «Instagram» foto apstrādes iespējas, bet, ja vēlos pie fotogrāfijas piestrādāt, tad izmantoju «iOS» mobilās aplikācijas. Pašlaik manas favorītes ir «AsterLight», kas piedāvā hipsterisku filtru un rāmīšu izvēli un lietotne «MirrorImage», ar kuras palīdzību var piešķirt fotogrāfijai brīnišķīgu spoguļattēla efektu,» pieredzē dalās radio un TV personība, pasākumu vadītāja Ketija Šēnberga.

Šobrīd elektronisko lietotņu veikalos «Google Play» un «App Store» ir pieejams plašs foto un video materiālu apstrādei paredzēto mobilo lietotņu klāsts. BITES tehnoloģiju eksperti iesaka izmēģināt populārākās no tām, kas pieejamas bez maksas, turklāt ir piemērotas gan «Android», gan «iOs» ierīcēm.

Viena no pasaulē populārākajām attēlu apstrādes mobilajām aplikācijām ir «PicsArt», kas līdz šim lejupielādēta mobilajās ierīcēs jau vairāk nekā 400 miljonus reižu. Tā ir vienkārši lietojama, turklāt piedāvā neticami plašas iespējas izpausties radoši – rediģēt attēlus, veidot kolāžas, zīmēt, pievienot attēliem dažāda veida rāmjus, tekstus, fonus, dažādus grafiskus elementus u.tml.

Tiem, kuri gatavi veltīt apstrādei vairāk laika, lai iegūtu attēlus, kas kvalitātes ziņā neatpaliek no glancētos žurnālos publicētajiem, piemērotāka būs mobilā aplikācija «Snapseed». Tas ir viens no profesionālākajiem foto redaktoriem, kas nodrošina iespēju veikt kvalitatīvu attēlu apstrādi gan automātiski, gan manuāli – pielāgot krāsas un apgaismojumu, mainīt attēla piesātinājumu ar dažādiem filtriem, izcelt objektus un mainīt to ģeometriju, izgriezt no attēla liekos objektus, piemēram, draugu kopbildē iemaldījušos garāmgājējus u.tml.

Ļoti efektīvs portretu un pašbilžu redaktors ir «Face Tune» – tas ļauj padarīt fotogrāfijā iemūžināto smaidu izteiksmīgāku, izbalināt zobus, izlīdzināt grumbiņas, noņemt no sejas dažādus plankumus, pumpas, rētas un tumšos lokus zem acīm. Tāpat tā nodrošina iespēju likvidēt tā dēvēto sarkano un balto acu efektu, mainīt matu krāsu, izveidot efektīgu grimu un pat veikt nelielu elektronisku «plastisko operāciju», mainot deguna un sejas formu u.tml.

Ar mobilās aplikācijas «Quik» palīdzību var ātri sagrupēt un rediģēt fotoattēlus un īsus videoklipus, lai izveidotu atraktīvu dienas, nedēļas vai mēneša notikumu kopsavilkumu. Tā ļauj sakombinēt līdz 200 fotoattēliem un videoklipiem no ierīces foto galerijas, tās lietotāja «Facebook», «Instagram» un «GoPro Plus» kontiem. Attēliem ir iespēja pievienot dažādus vizuālus elementus, piemēram daudzveidīgu formu un krāsu rāmjus, tekstus u.tml. Savukārt video failiem var pievienot skaņu efektus, dublēt kadrus, mainīt to eksponēšanas ātrumu u.tml.

Kā izrādās, ar attēlu un video rediģēšanai paredzētajām mobilajām aplikācijām var ne tikai uzlabot attēlu un video failu kvalitāti. Līdzīgi kā ar fotoaparātu uzņemtās fotogrāfijas, arī ar viedtālruni uzņemtos un pēcāk apstrādātos attēlus var sūtīt uz dažādiem starptautiskiem foto konkursiem. Piemēram, konkurss «Mobile Photography Awards» ir paredzēts tiem, kuri savas dzīves nozīmīgākos mirkļus un dažādas sadzīves ainiņas, dabas skatus utt. iemūžina tieši ar viedtālruni. Jāpiebilst, ka interesantu ieskatu fotokonkursos piedāvā tiešsaistes žurnāls «Photo Contest Insider».

Uz augšu