«Android» teju noķēris Latvijā populārāko operētājsistēmu «Windows 7»

FOTO: Reuters/ScanPix

Jūnijā visvairāk lietotā operētājsistēma Latvijā bija «Windows 7», kura, lai no Latvijas pievienotos vietējām tīmekļa vietnēm, lietota 27,7% gadījumu, bet to teju noķērusi «Android» operētājsistema, kas jūnijā attiecīgajam mērķim lietota 25,2% gadījumu, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma «Gemius» pētījuma «gemiusRanking» dati.

Trešā populārākā operētājsistēma jūnijā bija «Windows 10», kas lietota 23,4% gadījumu.

«iOS» 2017.gada jūnijā lietota 7,9% gadījumu, «Windows 8.1.» - 6,6%, bet vairāk nekā divus gadus neuzturētā un ievainojamā operētājsistēma «Windows XP» jūnijā lietota 4,6% gadījumu.

«Mac OS X» lietota 1,7% gadījumu, «Windows 8» - 0,8% gadījumu, «Linux» - 0,7% gadījumu, «Windows Vista» - 0,5% gadījumu, bet «Windows Phone 10» jūnijā lietota 0,1% gadījumu.

Arī pērn jūnijā visvairāk lietotā operētājsistēma bija «Windows 7» ar 36,4%, otrajā vietā bija «Windows 10» ar 19,7%, bet trešajā - «Android» ar 16,7% gadījumu.

«Windows 7» kļuva par populārāko operētājsistēmu Latvijā 2012.gada sākumā, apmēram trīs gadus pēc nokļūšanas tirgū. Līdz tam stabila līdere bija «Windows XP» operētājsistēma.

«gemiusRanking» aplūko statistiku par operētājsistēmām, kuras izmanto personas, kuras no Latvijas pievienojas Latvijas tīmekļa vietnēm. Statistika ir balstīta uz lapu skatījumu skaitu attiecībā uz «gemiusTraffic» pētījumā iekļautajām tīmekļa vietnēm.

Uz augšu
Back