Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Arī Latvijā pieejami līdzīgi materiāli, kādi tika izmantoti Londonas augstceltnē

TVNET
Arī Latvijā pieejami līdzīgi materiāli, kādi tika izmantoti Londonas augstceltnē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Arī Latvijā ir pieejami līdzīgi siltumizolācijas materiāli, kādi tika lietoti Londonas augstceltnē «Grenfell Tower» un kas veicināja straujo uguns izplatīšanos, par šādiem ekspertu secinājumiem ceturtdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

«Tieši šis Latvijā nav pieejams, viņš tikai sertificēts Lielbritānijā, bet kaut ko līdzīgu var atrast,» atzina Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) Ekspertīzes nodaļas vadītājs Vadims Goremkins.

Atbildīgās institūcijas ir pieprasījušas no Lielbritānijas informāciju par ugunsgrēka izcelšanās apstākļiem un lietotajiem būvniecības materiāliem.

Pēc detalizētākas informācijas saņemšanas BVKB lems, vai Latvijā būs nepieciešams veikt papildu pārbaudes

augstceltņu un sabiedriski nozīmīgu būvju siltumizolācijas materiālu lietošanā.

Būvniecības speciālisti skaidro, ka no ugunsgrēka nav pasargāts neviens, taču to ir iespējams novērst, ja tiek ievēroti visi būvniecības un ugunsdrošības noteikumi.

Londonā, visticamāk, nav tikušas izmantotas pareizas būvniecības tehnoloģijas un nav ievēroti būvnoteikumi,

taču Latvijā kas līdzīgs esot maz ticams.

Tikmēr Latvijas uzņēmums «Skonto Plan», kas būvē augstceltnes arī Londonā, atzīst - arī viņu celtajās ēkās patlaban tiekot veiktas pārbaudes, lai secinātu, vai lietoti atbilstoši materiāli un vai ir izbūvētas uguns barjeras, kā to prasa noteikumi.

«Šo situāciju, kas šobrīd notiek Londonā, es varētu pielīdzināt situācijai, kas notika pēc «Maxima» traģēdijas, kad būvnieks un klients sāk pievērst īpašu uzmanību tieši attiecīgajām prasībām. Tiek pieprasītas dažādas atskaites, vēlreiz celti augšā visi būvniecības mezgli, tiek veiktas pastiprinātas pārbaudes. Mūsu projektos nekādas neatbilstības netiek fiksētas,» sacīja «Skonto Plan» projektēšanas daļas vadītājs Artūrs Hirkovskis.

Kā ziņots,

14.jūnijā Londonas augstceltnē «Grenfell Tower» izcēlās postošs ugunsgrēks. Par bojāgājušiem tiek uzskatīti aptuveni 80 cilvēki.
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu