Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nigērijā sagrūstot baznīcas jumtam, gājuši bojā vismaz 160 cilvēku

Nigērijas dienvidos sestdien sagruva baznīcas jumts, kad tā bija pilna ar dievlūdzējiem, un katastrofā gājuši bojā vismaz 160 cilvēku, paziņoja vietējās slimnīcas direktors, norādot, ka bojāgājušo skaits visticamāk pieaugs.

Iepriekš tika vēstīts par 60 bojāgājušajiem.

Ujo Universitātes slimnīcas direktors Etete Peterss norādīja, ka morgi pilsētā ir pārpildīti.

Ujo pilsētas jauniešu līderis Edikans Peterss sacīja, ka daudzi upuri, kas nav pieskaitīti oficiāli bojāgājušajiem, ir nogādāti privātos morgos vai slepeni aizvesti uz mājām, jo pilsētas morgi ir pārpildīti un tajos nedarbojas atdzesēšanas iekārtas.

Jauniešu līderis paziņoja, ka saskaitījis vismaz 90 bojāgājušos, kad viņam aizliedza turpināt darbu. Arī žurnālisti notikuma vietā sūdzas, ka viņiem tiek likti šķēršļi notikušā dokumentēšanā.

Dievnams «Reigners Bible Church International» Akva Ibomas štata galvaspilsētā Ujo bija celtniecības stadijā, bet strādnieki mēģināja to pabeigt līdz sestdien paredzētai bīskapa Akana Vīksa ordinācijas ceremonijai, pastāstīja draudzes locekļi.

Baznīcā bija simtiem cilvēku, tai skaitā Vīkss un štata gubernators Udoms Emmanuels, kad sagruva tās metāla sijas un dzelzs jumts.

Emmanuels un Vīkss, kurš sludināja, ka Dievs padarīs bagātus viņa reliģijas piekritējus, izglābās neskarti.

Štata valdība rīkos izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai nav pārkāpti celtniecības standarti.

2014.gadā Nigērijas lielākajā pilsētā Lagosā gāja bojā 116 cilvēki, sagrūstot baznīcas «Synagogue Church of All Nations» daudzstāvu viesu namam. Lielākā daļa upuru bija šīs baznīcas locekļi no Dienvidāfrikas.

Nigērijā ēku sabrukšana notiek bieži, jo būvnieku vidū valda korupcija, izmantojot standartiem neatbilstošus būvmateriālus, kā arī piekukuļojot inspektorus, lai tie ignorētu normām neatbilstošus darbus vai būvatļauju neesamību.

Uz augšu
Back