Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmajā adventē Doma laukumā iedegs Ziemassvētku egli un atklās svētku tirdziņu

LETA
Pirmajā adventē Doma laukumā iedegs Ziemassvētku egli un atklās svētku tirdziņu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas egle
Rīgas egle Foto: publicitātes

Pirmajā adventē, 27.novembrī, plkst.17 Doma laukumā iedegs Ziemassvētku egli un atklās svētku tirdziņu, informēja Rīgas domē.

Ziemassvētku egli iedegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S). Pasākumā ar koncertprogrammu uzstāsies bērnu vokālais ansamblis «Momo» un solists Andris Ērglis. Pasākuma apmeklētāji varēs dzirdēt arī muzikālā uzveduma «Ziemassvētku vecīša cimdiņš» dziesmas Samantas Tīnas un Ata Auzāna sniegumā. Koncertuzveduma teicējs būs Jānis Skanis.

Līdz ar svētku egles iedegšanu atklās arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu, kurā būs iespēja iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas. Ziemassvētku tirdziņi šogad darbosies arī Līvu laukumā, Esplanādē un sestdienās arī Kalnciema kvartālā. Nedēļas nogalēs, kā katru gadu, tirdziņu apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas bērniem.

Svētdien pasākumi notiks arī kultūras centros un baznīcās. Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē skanēs senās mūzikas vokālās grupas «Ars Antiqua Riga» izpildītie skaņdarbi, bet Rīgas Svētā Pētera baznīcā latviešu literātu dzeja latviešu komponistu radītajās melodijās skanēs literāri muzikālajā pasākumā «Veltījums». Pirmās adventes koncerts ar kamerkora «Ave Sol», orķestra «Rīga» un solistu Elīnas Šimkus, Armanda Siliņa, mūziķu Krišjāņa Rēriha, Kārļa Rēriha un diriģenta Mārča Miķelsona piedalīšanos notiks Rīgas Domā. Savukārt Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā skanēs baroka laika mūzika. Šajā dienā klausītāji gaidīti arī koncertā «Balti debess ziedi», kas notiks Kultūras centrā «Mazā ģilde».

27.novembrī sāksies arī koncertcikls «Adventa mūzikas svētki Rīgā», kura laikā plkst.12 Rīgas Svētās Trīsvienības baznīcā muzicēs Laura Bicāne, Ieva Supjeva un Ansis Klucis, bet plkst.13 Rīgas Krusta baznīcā uzstāsies Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns.

Savukārt pie kultūras centra «Iļģuciems» notiks brīvdabas pasākums bērniem «Rūķu gājiens», kura laikā būs gan gājiens, gan svētku egles iedegšana.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu