Pk, 9.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Latvijas balzama» īpašnieks iegādājas tekilas ražotni Meksikā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: flickr.com

Alkohola ražošanas un tirdzniecības holdings «Amber Beverage Group», kurš ir daļa no koncerna «SPI Group» un kura galvenais birojs un ražotne atrodas Rīgā, noslēdzis darījumu, iegūstot īpašumā ievērojamu tekilas ražotāja «Fabrica de Tequilas Finos» kapitāla daļu, informēja uzņēmuma pārstāve Dana Hasana.

Neprecizējot iegādāto kapitāldaļu apjomu, viņa atzina, ka uzņēmums attīstīs Meksikā ražotos 20 tekilas zīmolus, kā arī strādās pie jaunu zīmolu radīšanas.

Savukārt «Nordea banka» paziņojusi, ka «Amber Beverage Group» darījumu finansējusi ar 13,4 miljoniem dolāru (11,98 miljoniem eiro). Līdztekus rūpnīcas iegādei uzņēmums no «Nordea bankas» saņēmis arī 7,7 miljonus eiro lielu apgrozāmā kapitāla finansējumu, kas tiks izmantots vairāku produktu virzīšanai tirgū, kā arī iekšējo procesu optimizācijai.

Kā norādīja bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks, rūpnīcas iegāde ir lielisks piemērs, kā veiksmīgi īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju un virzīties tuvāk izvēlēto mērķu sasniegšanai starptautiskā līmenī.

«Fabrica de Tequilas Finos» ražotne atrodas Tekilas pilsētā Meksikā, uzņēmums ir autentisks tekilas ražotājs.

«Amber Beverage Group» valdes priekšsēdētājs Sīmurs Ferreira izteicis gandarījumu par partnerību ar «Fabrica de Tequilas Finos» un iespējām, kuras darījums paver holdinga izaugsmei ASV un Latīņamerikas tirgos.

«Mums ir vairāk nekā gadsimtu ilga pieredze tādu pasaulē zināmu stipro alkoholisko dzērienu ražošanā un izplatīšanā kā «Moskovskaya® Vodka», «Rīgas Melnais balzams» un daudzi citi. Esam strauji augošs starptautisks bizness, kas no Rīgas pārvalda jau vairāk nekā 50 tirgus. Apvienojot šo kompetenci ar pieredzējuša Meksikas ražotāja spēku tekilas jomā, paplašināsim savu dzērienu portfeli ar jaunu, strauji augošu dzērienu kategoriju un stiprināsim pozīcijas starptautiskajā tirgū,» norādīja Fereira.

«Fabrica De Tequilas Finos» sortimentā vairāk nekā 20 tekilas zīmolu, tostarp pasaulē labi zināmie zīmoli KAH, «Don Camilo», «Agave 99», «Zapopan» un «Tonala».

Tekila ir viena no visātrāk augošajām alkoholisko dzērienu kategorijām. Dzēriena patēriņa pieaugums pasaulē turpmāko piecu gadu laikā tiek prognozēts vairāk nekā 16% apmērā. Lielākie tekilas tirgi pasaulē ir ASV un Meksika, kur patēriņš 2015.gadā sasniedza attiecīgi 138 miljonus un 81 miljonu litru. Lielākie tekilas tirgi Eiropā ir Vācija, Krievija un Apvienotā Karaliste.

Kā ziņots, holdinga kompānija «Amber Beverage Group» tika izveidota 2014.gada 17.oktobrī, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai «SPI Group» apvienojot Baltijas uzņēmumus - AS «Latvijas balzams», dzērienu izplatītājus «SPI Distribution Latvia», «SPI Distribution Estonia» un «Bennet Distributors» Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi «Latvijas balzams veikali» Latvijā un «Darija» Lietuvā.

«Amber Beverage Group» dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā kompānija «S.P.I. Regional Business Unit B.V.».

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu