Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Brīvā viļņa» apgrozījums pusgadā samazinājies pusotru reizi; palielinās arī zaudējumi

FOTO: TASS/LETA

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS «Brīvais vilnis» apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā bija 2,75 miljoni eiro, kas ir pusotru reizi mazāks rādītājs nekā pērn attiecīgajā laikā apgrozītie 4,17 miljoni eiro, liecina uzņēmuma iesniegtais finanšu pārskats «Nasdaq Riga».

Uzņēmuma zaudējumi palielinājušies par 61% un sasnieguši 128 589 eiro salīdzinājumā ar 79 849 eiro zaudējumiem pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos.

Kā norādīts vadības ziņojumā, finanšu rādītāju kritums saistīts ar joprojām zemo tirgus aktivitāti, īpaši gada pirmajā ceturksnī, kā arī valūtas svārstībām NVS valstīs. Otrajā ceturksnī uzņēmums sabalansēja izdevumu posteņus ar ieņēmumiem un tas esot devis vēlamo rezultātu.

Jūnijā sabiedrība ierasti apturēja ražošanu, lai veiktu cehu un iecirkņu remontu un darbinieki izņemtu kārtējos atvaļinājumus, kā arī - lai realizētu saražotos konservu krājumus. Septembra sākumā uzņēmums atsāks konservu ražošanu, lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi.

Šā gada pirmajā pusgadā saražoti 5,3 miljoni kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, no tā 2,1 miljons kārbu šprotes. Pārdoti 5,2 miljoni kārbu par 2,7 miljoniem eiro.

Tāpat norādīts, ka «Brīvais vilnis» turpina sakārtot ražošanu atbilstoši Eiropas Savienības un trešo valstu kvalitātes prasībām, samazinot ražošanas izmaksas, lai veiksmīgāk spētu konkurēt esošajos un jaunajos tirgos. Sabiedrība turpina strādāt pie jaunu tirgu apgūšanas Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un Tuvo Austrumu valstīs

Jau vēstīts, ka «Brīvā viļņa» pagājušā gada apgrozījums bija 7,2 miljoni eiro salīdzinājumā ar 12,77 miljoniem eiro 2014.gadā.

«Brīvais vilnis» komercdarbības veidi ir zivju un zivju produktu pārstrāde un konservēšana, pārtikas produktu vairumtirdzniecība, kā arī pārējā citur nekvalificētā komercdarbība.

AS «Brīvais vilnis» dibināta 1992.gadā, pamatkapitāls ir 4 339 230 eiro.

Jau vēstīts, ka 2014.gada decembrī par «Brīvā viļņa» 49,97% akciju īpašnieku kļuvis Valērija Belokoņa uzņēmums SIA «Baltic Finance&Capital», kurš tās iegādājies no cita uzņēmējam piederoša uzņēmuma SIA «Brīvais vilnis Company», liecina paziņojums «Nasdaq Riga».

2013.gada 6.februārī AS «Brīvais vilnis» līdzīpašnieku SIA «A Corporation», kam pieder 40,9% uzņēmuma akciju, iegādājies Valērija Belokoņa brālis Vilorijs Belokoņs. Līdz ar «A Corporation» pamatkapitāla iegūšanu Vilorijam Belokoņam un Valērijam Belokoņam kopā netieši pieder vairāk par 50% jeb 90,85% no balsstiesībām «Brīvajā vilnī».

Uz augšu
Back