Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aktuālākās problēmas Latvijas skolās - disciplīnas un labu skolotāju trūkums

BNS
Aktuālākās problēmas Latvijas skolās - disciplīnas un labu skolotāju trūkums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju par aktuālāko problēmu Latvijas skolās uzskata skolēnu disciplīnas trūkumu, liecina jaunākais «Baltic International Bank Latvijas barometra» pētījums.

Lūgti raksturot aktuālākās problēmas Latvijas skolās, 52% aptaujas dalībnieku norādīja, ka skolās vissteidzamāk jārisina jautājums par disciplīnas trūkumu skolēnu vidū. Šāds viedoklis tika pausts arī jautājumā par to, ko vissteidzamāk nepieciešams atjaunot vispārizglītojošās skolās.

Nākamās biežāk nosauktās problēmas - labu skolotāju trūkums (42%), nepietiekama mācīšanas kvalitāte (35%) un zemas skolotāju algas (32%).

Paužot viedokli par izglītības kvalitāti, iedzīvotāji norāda, ka pēdējo gadu laikā nekas ievērojami nav mainījies. No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem 18% uzskata, ka pēdējo gadu laikā izglītības kvalitāte Latvijā uzlabojusies. To, ka kvalitāte pasliktinājusies, pauda 28%, savukārt lielākā daļa - 37% iedzīvotāju - norādīja, ka izglītības kvalitāte Latvijā nav ne manāmi uzlabojusies, ne pasliktinājusies.

Aptauja liecina, ka puse no Latvijas iedzīvotājiem uzskata - izglītībai piemīt svarīga loma, tomēr tā netiek uzskatīta par izšķirošo faktoru panākumu gūšanā. Pietiekami bieži (39%) iedzīvotāji norāda, ka izglītība ir svarīga un tai piemīt liels spēks ietekmēt panākumus darba dzīvē, taču ievērojami retāk (6%) parādījās viedoklis, ka izglītībai nav svarīga loma.

Lūdzot salīdzināt dažādu izglītības līmeņu kvalitāti, atklājās, ka visaugstāk tiek vērtēta augstāko izglītības iestāžu sniegtā izglītība. Tomēr, neraugoties uz šo faktu, tikai 36% respondentu norādīja augstāko izglītību kā obligātu priekšnoteikumu, lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū. Visvairāk - 44% aptaujāto - norādīja, ka priekšnoteikums panākumiem bagātai karjerai ir profesionālā izglītība, specializējoties kādā pieprasītā profesijā vai nozarē. Vienlaikus 37% aptaujāto norādīja, ka, neskatoties uz izglītības veidu, nepieciešams izvēlēties nozari, kurā pastāv augsts pieprasījums pēc darbiniekiem.

«Baltic International Bank Latvijas barometrs» ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Jaunākā aptauja veikta jūlija otrajā pusē. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1003 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu