Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šprotu ražotājai «Gamma-A» pērn miljona eiro zaudējumi

Zivis zivju pārstrādes uzņēmumā (Ilustratīvs foto) FOTO: Evija Trifanova / LETA

Šprotu ražotāja SIA «Gamma-A» pērn strādāja ar 20,58 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 34% mazāk nekā 31,30 miljoni iepriekšējā gadā, liecina «Firmas.lv» dati.

Uzņēmuma zaudējumi sasnieguši 1,06 miljonus eiro salīdzinājumā ar 2,25 miljonu eiro peļņu 2014.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, situācija zivju konservu tirgos ir saspringta, jo pieprasījums pēc konserviem tradicionālajos tirgus atpaliek no ražošanas apjomiem, tikmēr, uzņēmumam samazinot jaudas, produktu pašizmaksa sadārdzinās. Uz šī fona saasinājusies konkurence, iznākumā sarukušas arī konservu tirgus cenas.

Pagājušajā gadā uzņēmums saražoja 24,77 miljonus kārbu ar dažāda sortimenta zivju konserviem, kas ir 67% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. No minētā apjoma astoņi miljoni kārbu bija šprotu konservi, bet 2,1 miljons - dažādu Atlantijas zivju konservi.

Arī citā uzņēmuma darbības jomā - pārtikas konservu kārbu ražošanā - bija vērojams apmēram 60% pārdošanas kritums. Kopumā saražots 30,2 miljoni konservu kārbu.

Ziņojumā arī teikts, ka uzņēmuma mērķis ir turpināt strādāt pie jaunu tirgu meklējumiem, kas izvirzīta kā prioritāte pēc Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas embargo noteikšanas pirms diviem gadiem. Jaunu klientu piesaistes nolūkos uzņēmums aktīvi piedalās industrijas izstādēs NVS valstīs, ASV, Ķīnā un citviet.

Uzņēmums ražo aptuveni 140 dažādu konservu veidus - Atlantijas zivju produkciju, siļķu, skumbriju, sardīņu, sardinellu, mencu aknu konservus, kā arī šprotu pastētes, zivju frikadeles un tefteļus.

«Gamma-A» dibināta 1995 gadā, pamatkapitāls ir 853 600, nodarbināto skaits pērn - 467 darbinieki.

«Gamma-A» 100% daļas pieder SIA «Gamma Holdings A.O.I.», kuras īpašniece savukārt ir Kiprā reģistrēta kompānija «Funstar Management Limited».

Uz augšu
Back