O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

BALTA izmaksā lielāko OCTA atlīdzību – 5,3 miljonus eiro

TVNET
BALTA izmaksā lielāko OCTA atlīdzību – 5,3 miljonus eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Reuters/ScanPix

Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU Grupa) plāno veikt lielāko OCTA atlīdzības izmaksu savas pastāvēšanas vēsturē 5,3 miljonu eiro apmērā, TVNET informēja «Baltas» pārstāve Linda Liekniņa.

Atlīdzība tiek izmaksāta par 2007.gadā piedzīvotu ceļu satiksmes negadījumu Īrijā, kad autovadītājs, netiekot galā ar «Chrysler Voyager» vadību, ietriecās mūra sienā. Negadījumā ļoti smagas traumas guva visi automašīnā esošie cilvēki - trīs pasažieri un automašīnas vadītājs.

«Šāda tipa negadījumi ārvalstīs arvien ir sarežģīti, un to izskatīšana ir komplicēta. Tā kā negadījums notika ārpus Latvijas robežām, radītie zaudējumi tika rēķināti saskaņā ar Īrijas likumdošanu. Šajā ceļu satiksmes negadījumā cietušie bija četri gados jauni cilvēki, kuru ārstēšanās un rehabilitācijas izmaksas ir ļoti lielas. Diemžēl negadījumā ļoti smagas traumas guva visi automašīnas pasažieri, no kuriem daži vairs nekad nespēs atgūt savas fiziskās spējas, lai turpinātu līdz negadījuma brīdim tik ierastās ikdienas lietas, tāpēc atlīdzība būs svarīgs atbalsts,» norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Kā stāsta Ingus Savickis, šis traģiskais negadījums tikai vēlreiz pierādījis OCTA lietderību, piemēram, šajā negadījumā transporta līdzekļa īpašnieks bija iegādājies apdrošināšanas polisi uz gadu vien par 95,36 eiro. Tā ir nenozīmīga summa, ja salīdzina ar atbalstu, kas tagad cietušajiem ir pieejams, lai palīdzētu pārvarēt nelaimi un sadzīvot ar negadījuma sekām. Tāpēc OCTA un iespēju robežās KASKO iegāde ir nozīmīga ikvienam automašīnas īpašniekam, jo var pasargāt spēkrata īpašnieku no lieliem un neplānotiem izdevumiem.

BALTA pieredzē ir bijuši dažādi gadījumi, kad notikuši vieglākas vai smagākas pakāpes ceļu satiksmes negadījumi ar ievērojamu atlīdzību. Otra lielākā apdrošināšanas atlīdzība BALTA vēsturē veikta viena miljona eiro apmērā par kravas automašīnas izraisītu negadījumu 2009.gadā Vācijā, kur notika frontāla sadursme starp kravas un vieglo pasažieru automašīnām, kā rezultātā ļoti smagi cieta vieglās automašīnas vadītājs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu