Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasaulē nav vienprātības par 11.septembra terora aktu vaininiekiem

LETA
Pasaulē nav vienprātības par 11.septembra terora aktu vaininiekiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 45

Pasaulē nav vienprātības par 2001.gada 11.septembra terora aktu Ņujorkā organizētāju, liecina starptautiska pētījuma rezultāti.

17 valstīs veikta 16 063 cilvēku aptauja parādījusi, ka tikai deviņās valstīs vairākums aptaujāto uzskata, ka 11.septembra terora aktos Ņujorkā un Vašingtonā, kur bojā gāja 3000 cilvēki, vainojama Osamas bin Ladena vadītā teroristu organizācija "Al Qaeda".

ASV amatpersonas terora aktā vainoja teroristu organizāciju "Al Qaeda", kuras līderis bin Ladens lielījies par pašnāvnieku misiju organizēšanu, izmantojot nolaupītas komerciālās lidmašīnas.

Kopumā no aptaujātajiem vidēji 46% uzskata, ka terora aktos vainojama "Al Qaeda", 15% vaino ASV valdību, 7% vaino Izraēlu un vēl 7% uzskata, ka vainīgais ir kāds cits. Viens no četriem aptaujātajiem atzina, ka nezina, kas varētu būt organizējis uzbrukumus.

Aptauja veikta vairāku valstu pētījumu centru sadarbības projekta "WorldPublicOpinion.org" ietvaros ASV Mērilendas universitātes Starptautiskās politikas programmas vadībā.

Eiropā "Al Qaeda" minēja 56% britu un itāliešu, 63% franču un 64% vāciešu. ASV valdību vainoja 23% vāciešu un 15% itāliešu.

Tuvajos Austrumos vairumā aptaujāto minēja citus vainīgos, nevis "Al Qaeda". Izraēlu uzbrukumos vainoja 43% ēģiptiešu, 31% jordāniešu un 19% palestīniešu. ASV valdību vainoja 36% turku un 27% palestīniešu.

Meksikā 30% aptaujāto vainoja ASV valdību un 33% "Al Qaeda".

Kenija un Nigērija bija vienīgās valstis, kur pārliecinošs vairākums vainoja "Al Qaeda", - attiecīgi 77% un 71%.

Aptaujas no 15.jūlija līdz 31.augustam veiktas Ķīnā, Indonēzijā, Nigērijā, Krievijā, Ēģiptē, Francijā, Vācijā, Lielbritānijā, Itālijā, Jordānijā, Kenijā, Meksikā, palestīniešu teritorijās, Dienvidkorejā, Taivānā, Turcijā un Ukrainā.

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu