Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ES finanšu ministri ierosina pasākumus cīņai pret izvairīšanos no nodokļiem

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri sestdien vienojās par vairākiem pasākumiem, lai cīnītos pret to, ka bloka iedzīvotāji ar dažādām metodēm izvairās no nodokļu nomaksas, pēc tam, kad nodokļu krāpniecības apmēru atklāja tā dēvētie «Panamas dokumenti».

«Steidzamības sajūta noteikti ir lielāka,» sacīja pašreizējās ES prezidējošās valsts Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms, kurš arī vada eiro zonas dalībvalstu finanšu ministru grupu. Sarunas Amsterdamā turpinās otro dienu.

«Esam bijuši tik ļoti aizņemti, savstarpēji konkurējot.., ka lielās kompānijas sāk nemaksāt nodokļus,»

viņš teica un uzsvēra, ka «ES 28 dalībvalstu valdības ir stingri apņēmušās novērst šos trūkumus».

ES cita starpā ierosinās izveidot kopīgu sarakstu ar tā dēvētajām nodokļu paradīzēm, kuras Eiropas iedzīvotāji un kompānijas izmanto, lai izvairītos vai samazinātu nodokļu slogu.

«Ir vienbalsīgs atbalsts, ka Eiropai līdz šai vasarai ir jāizveido savs saraksts ar nodokļu paradīzēm,» paziņoja ES komisārs ekonomikas jautājumos Pjērs Moskovisī.

Tas varētu būt grūts uzdevums, jo ES dalībvalstīm jau ir savi saraksti, kas veidoti izmantojot ļoti dažādus kritērijus.

Ministri arī atbalstīja ES galveno institūciju ierosinājumu

veikt automātisku datu apmaiņu, lai atklātu īstos fiktīvo kompāniju īpašniekus.

Francija, Itālija, Lielbritānija, Spānija un Vācija tādu pasākumu priekšlikumus prezentēja pagājušajā nedēļā Vašingtonā notikušajās G20 grupas valstu sanāksmē.

«Ir saprotama un plaša vēlme cīnīties pret jebkādiem anonīmiem mehānismiem», kas veicina izvairīšanos no nodokļu nomaksas un naudas atmazgāšanu, norādīja Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns.

ES dalībvalstis arī nākamnedēļ sāks sarunas par jauniem noteikumiem, kas paredzēs, ka lielajām kompānijām, kas strādā ES, ir jāpublicē katrā bloka valstī gūtie ieņēmumi, informēja Deiselblūms.

Ziņojumus par ieņēmumiem katrā valstī jau gadiem ilgi ir prasījuši aktīvisti, kas cīnās par nodokļu iekasēšanu un apsūdz lielās korporācijas par slepenu ieņēmumu novirzīšanu, nereti izmantojot fiktīvas kompānijas, uz valstīm, kur nodokļu slogs ir mazāks.

Ne visas ES dalībvalstu valdības piekrīt ierosinājumiem. Dažas norāda, ka sensitīviem uzņēmumu datiem vajadzētu palikt tikai nodokļu pārvalžu rīcībā un tos nevajadzētu publiskot.

«Domāju, ka mums nevajadzētu pārspīlēt ar šo lietu risinājumu Panamas histērijas dēļ,» paziņoja Austrijas finanšu ministrs Hanss Jērgs Šellings.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu