O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izskan minējumi, ka lielākais RVR īpašnieks ir Antonovs

LETA
Izskan minējumi, ka lielākais RVR īpašnieks ir Antonovs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Izskan minējumi, ka aiz Kipras ofšora "Mysea Enterprises Limited", kas, pēc "Lursoft" datiem, 2009.gada beigās kļuvis par AS "Rīgas vagonbūves rūpnīca" (RVR) 67% akciju īpašnieku, slēpjas finanšu grūtībās nonākušās Lietuvas bankas "Snoras" un "Latvijas Krājbankas" īpašnieks, Krievijas miljardieris Vladimirs Antonovs.

Par to raksta portāls "Pietiek.com", norādot, ka šā gada maija RVR "Latvijas Krājbankā" ieķīlājis visu savu mantu.

Iemesls, kādēļ valdība otrdien aiz slēgtām durvīm lems, vai neatlikt līguma parakstīšanu ar AS "Pasažieru vilciens" 140 miljonu latu vērtā vilcienu iepirkuma konkursa uzvarētāju Spānijas kompāniju "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A." (CAF), saistīts ar "Krājbankas" krahu, "Pietiek.com" apliecinājuši informēti avoti valdībā.

CAF kā savu apakšuzņēmēju vilcienu piegādes līguma izpildei norādījis RVR, bet tās manta pilnībā ieķīlāta "Latvijas Krājbankā". Neoficiāli izskan bažas, ka RVR nespēs izpildīt savas saistības, kas plānotas 63% apmērā no visa līguma.

Lai gan kā AS "Pasažieru vilciens" 140 miljonu vērtā vilcienu iepirkuma konkursa uzvarētājs minēta spāņu kompānija CAF, tās pārstāvji publiski pauduši, ka kā apakšuzņēmēju līguma izpildē pieaicinās RVR. No RVR pārstāvjiem izskanējis, ka līgums ar CAF tiks slēgts tikai pēc tam, kad spāņu kompānija būs parakstījusi līgumu ar AS "Pasažieru vilciens", tādēļ nav pieejama informācija, kādu apjomu no kopējām līgumsaistībām būtu jāizpilda RVR.

Pēc "Pietiek.com" informācijas, līgumā, kas sagatavots parakstīšanai ar spāņu CAF, norādīts, ka RVR pildīs 63% no kontrakta kopējā apjoma.

Jau pirms "Latvijas Krājbankas" kraha izskanēja šaubas, vai RVR ir kapacitāte šāda līguma izpildei. Neoficiāli no amatpersonām izskan aizdomas, ka RVR varētu tikt atdota "krējuma nosmelšana", proti, piegādāto vilcienu apkope, kas nozīmētu garantētus ieņēmumus vairāku gadu garumā.

"Pirms slēgt vienošanos ar CAF, mēs gribam redzēt līgumu starp spāņiem un RVR. Otrs jautājums, kas ir patiesie RVR akcionāri. Ir aizdomas, ka patiesā akcionāra uzvārds sākas ar burtu "A", un tas rada bažas, redzot, kas notiek ar "Snoras" un "Latvijas Krājbanku"," portālam neoficiāli uzsvēra lēmuma pieņemšanā iesaistīta amatpersona.

Starp RVR akcionāriem Kiprā reģistrētais uzņēmums "Mysea Enterprises Limited" parādās kopš 2009.gada 31.decembra. 2010.gada 5.martā "Mysea Enterprises Limited" ieķīlājis "Latvijas Krājbankā" sev piederošās 696 130 RVR akcijas (67% akciju kontrolpaketi). Kā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa minēti 13,6 miljoni latu. Kā Kipras ofšora "Mysea Enterprises Limited" pārstāvis šajā darījumā figurējis uzņēmējs Sergejs Fiščenko, kura vārds izskanēja pirms gada saistībā ar "airBaltic" privātā akcionāra īpašnieku maiņu.

24,75% akciju RVR saglabāja Ērikam Igaunim, Valērijam Igaunim un Aivaram Ločmelim piederošā SIA "Holdinga kompānija "Felix"", bet atlikušie 8,25% akciju - Lazaram Raizbergam un Aleksandram Fomkinam piederošajai SIA "Vairogs K".

2011.gada 31.maijā RVR ieķīlājusi "Latvijas Krājbankā" visu savu mantu. Kā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa minēti 7,02 miljoni latu.

Fiščenko vārds bija iesaistīts shēmā, ar kuras starpniecību 2010.gada decembrī Bahamu salās reģistrēta kompānija "Taurus Asset Management Fund Limited" iegādājās Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" privāto akcionāru SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" (BAS). Oficiāli tika paziņots, ka šīs akcijas ieguvis Krievijas uzņēmējs Staņislavs Kovtuns. Neoficiāli valda uzskats, ka aiz šī darījuma slēpās Antonovs.

Kovtuns un Fiščenko ir biznesa partneri. Vairāku Fiščenko piederošu uzņēmumu padomes loceklis Janeks Jeļkins uzreiz pēc tam nonāca BAS valdē kā jaunā līdzīpašnieka pārstāvis.

Oficiālus komentārus par Ministru kabineta slēgtajā sēde apspriesto valdības locekļi nesniedz. Satiksmes ministrs Aivis Ronis vienīgi uzsvēra, ka viņš valdībā nevirza jautājumu par vagonu iepirkuma konkursa izbeigšanu. Runa, pēc Roņa vārdiem, esot par divu nedēļu iegūšanu, kuru laikā, atliekot līguma parakstīšanu ar CAF, Satiksmes ministrija un valdība vēlas saņemt atbildes uz dažiem jautājumiem no AS "Pasažieru vilciens", kas no valsts puses slēgs līgumu.

Par to, kādi jautājumi rada bažas, detalizētākus komentārus Satiksmes ministrijas jaunā vadība nesniedz, aizbildinoties, ka informācijai ir ierobežotas pieejamības statuss.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu